Pozorovatel 1 - jsi přihlášen, liga 1 , herní den 19

Svrhnutí Dark Elfa: cílem této ligy je v sedmi zemích postavit sedm největších magických věží, poté založit kult a vyzvat ostatní vládce, aby ho podpořili. Má-li kult podporu 151 zemí, otevře se vojsku cesta do země Dark Elfa a silnější zvítězí...

Odměňování hráčů

V této lize se hraje o 68
Vítěz získá odměnu: 20,4
Hráči si rozdělí za země: 47,6

Dnešní cena za 1 zem: 0,156
Cena všech tvých zemí: 0
Vstup do hry
Komentáře k lize 1

5. 12. 2021 00:03

Zítra začíná liga 1, budeme losovat tři artefakty!

Bude-li v lize 1 hrát 5. den alespoň 20 hráčů, vylosujeme třem hrdinům tyto artefakty - dárky, mají v sobě ukryté překvapení:Navíc se 7. den losuje pro nováčkovské hrdiny (do 30000 zkušeností) 3 x 1500 !

30. 11. 2021 08:46

vakuu.m.2 - jsi přihlášen, liga 1 , herní den 14

Soudný den nadešel, a rovnou dvakrát. Ten, kdo si farmil domečky, tak bude muset zase odznovu. Zůstal tu někdo pod žlutou a nebo mají všichni kletby pod nohama?

Homoši z Blue Oyster Baru seslali dvojitý SD, a díky tomu se vracíme o několik dní zpět a vše začne zase nanovo. Aspoň, že zůstaly stát magické věže. A povedlo se! Homošům se podařilo posunout frontu ve většině případů, celkově si polepšili o 11 zemí a už mají podporu 35% všech zemí. Akorát, že není kult a nějakou dobu ještě nebude. Ale jinak se to povedlo, teď bude hodně záviset na schopnostech jednotlivých mágů. Něco podobného jsme viděli v minulém věku K1, tam letělo SD jen jedno.

V říši Bažin se toho částečně moc nezměnilo, v severní části sektoru. Zde si vyměňují zemičky Rypíívo s prisnakem a teprve dnes se ukáže, zda se v tom bude pokračovat, akorát s tím rozdílem, že zatímco Rypíívo schytal spálené země, prisnak si polepšil o plně vybavenou Zemi druidů. Tady budou mít navrch samozřejmě silní hrdinové, kteří jsou schopni velmi dobře bránit. Možná se do boje zapojí i BloodTears, se svými 5ti zeměmi bude plně podporovat pokles hodnosti protihráčů. Na jižní části sektoru Delarius ztratil 2 velké pevnosti.

V říši Barbarů využil dvojitý SD X a sebral vše, co si hraničně mohl dovolit. Ztratí nějaké své nově nabyté území?

V říši Nekromantů došlo k výměně portálů mezi xpajasem a eu4ia, udrží si je? Taktéž bude zajímavé, jak si s tím poradí velmistr ve spolupráci s Akkadianem, posunou frontu směrem ke Gamabuntovi s Rudym Czerwem?

V říši Králů se Bomíkovi trochu zmenšilo území. Ve výsledku došlo jen k transformaci zemí, jelikož co Bomík ztratil, Clowns zase nabral zpět. Takže je to reálně za 0.

Jeanovi se podařilo osvobodit hrdinu a rovnou s Velkou pevností, ale to je asi tak všechno. Dneska bych ho tahal určitě nechtěl, zázemí má totálně rozbité od Akkadiana. Taková návštěva, která neví, kdy odejít. Dokázal skvěle využít svého zázemí a devastuje vše v okolí.

Ve výsledku, kdo mohl a poslal útok, ten vyhrál. Dnes bude hodně záležet, jak se z toho všichni dokážeme vzpamatovat a co každý z nás dokáže vymyslet.

Počasí

Zlato 120% a má stále růst. Teď bude zlata potřeba víc jak kdy dřív.
Mana 130% a beze změny. Už tak je hodně many, když může lítat tolik SD.
Domy 110% a má to nepatrně klesnout. Ve výsledku to znamená, že se to ještě zdraží. Zítra uvidíme.

A výpisy z hlášení?

Rudy Czerw se dostal skoro na SK 1900, teď mu bude opět chvíli trvat, než se tam dostane. Očekávám transformace na chrámy u všech mágů, aby odklonili červenou.
ClownsCZ seslal útok 1930, po dvojitém SD by prošel na cokoliv.
Rypíívo se bude muset hodně snažit, aby postavil znovu 400 domů. Přeju hodně štěstí.

28. 11. 2021 15:32

vakuu.m.2 - jsi přihlášen, liga 1 , herní den 12

Liga nám pokročila do další fáze. GL + SI přebrali iniciativu, pravidelně vyplňují TOPky v hlášení a šroubují SK vzhůru jako křivka pozitivních případů koronaviru v České republice. Ještě získat podporu zemí do kultu a za chvíli je vyřešeno.

Nejen, že se jim daří v hlášení, ale i celkově hrají velmi dobře a vyskočili na první příčku. Celkem zdařile se jim vede krmit mága, který z toho těží velmi dobře, a proto šroubuje SK tak vysoko. Ještě pár dní a už to bude na kult a SK. Jen ta podpora chybí.

Na druhou příčku vyskočili Final Space, kteří hodně těží ze zajištěného zázemí. Jejich škoda, že si velmistr neumí zamírovat posledního přeživšího neutrála Zgegneshe, který se tam nejen že statečně drží, ale celkem i tlačí na velmistra. Ten by se měl věnovat jiným starostem, než těmto, aby to nebyl jeden z rozhodujících prvků v tomto věku.

Na poslední příčku se propadli homoši z Blue Oyster bar, za což jednak může šikovně hozená destrukce od konkurence, a jednak začínají lehce ztrácet. Nejvíce je to poznat na mágu Funghimu, který má země jak po vzoru cedníku.

A na mapě to vypadá jak?

V říši Barbarů stále obtěžuje X, který tam otravuje jak s dvěma hrdiny zabetonovanými na zemích, tak i občas dobyje Linské hory. Tady už je to jen vyměňovačka, žádný velký zvrat se tu zatím neděje. A vzhledem k zachrámovaným zemím to ani nevypadá na nějaký postup dále. Občas se tam na portál podívá i velmistr, který má především starosti jinde.

Velké boje stále pokračují v říši Bažin, ale taktéž to je spíš na vyměňování zemí než na nějakém postupném zabírání jedné či druhé strany. Po odlognuvším Skřetu z bažin se povedlo zabrat poslední volnou zemi, a to BloodTearsovi a uhnul si s hrdinou do zázemí. Tím si ale velmi oslabil svoji zabetonovanou zemi. Aspoň nebude mít tak mizerný příjem z jedné, full naverbované, země (edit, už má 4, asi ho málo sleduju *:)* ). Na severu se pomalu tlačí k Trpaslíkům Rypíívo, kterému se podařilo projet obranu Thim Inmonu, zatímco na jihu se poměrně daří zajíždět do Delaria, navíc z říše TE se tam dostal i xpajas, takže tady to vypadá ještě na zajímavou frontu. O portál se přetahují momentálně Rypíívo s Fatal1tym, podívá se tam dnes zase druhý zmiňovaný?

V zemi nekromantů Akkadian dle předpokladů projíždí Gamabuntu jak nůž máslem a už je na hranici Rudeho Czerwa. Akorát to nic neznamená, protože si tu zemi v klidu ubrání, už takhle je pod full verbem, takže ho tento kontakt nijak neomezí. Do Gamy zajíždí i dobře velmistr, který ještě chce bojovat i s již zmíněným Zgegneshem, a tak nevytváří jak velký tlak na Gamu, jaký by mohl být.

V říši Králů se trochu vzpamatoval Bomi, spálil Jižní cestu, aby se mu tam nedostal dál cicimbrus, jinak celkem ztrácí frontu s xpajasem. To, co on ztratí, musí vybojovávat zpět ClownsCZ. Ještě aby ne, takový farmville nic jiného ani nenabízí. ffv vy si tam v klidu zabral nějaké neutrálky a pakuje si hrdinu zase zpátky, hrdina.

Když ještě nakoukneme do říše TE, tak zde do toho hodil vidle Šagrat, kterého odlogoval systém za neodtah. Jeho smůla. A tak tu máme dalších 7 neutrálek k dobytí. Kdo si je rozebere a obětuje značnou část svých zdrojů na útoky? Dea†h Mas†er má svých starostí až nad hlavu, to by mě zajímalo, zda se vrhne i na ty volný neutrálky. Na těch pár zemí moc silnou eko nemá. Dost mu tam ale pomáhá Akkadian, který dobře projíždí Jeana, který, jak vidno, si s touto situací neumí moc dobře poradit. Tahle fronta je i zajímavá tím, že zde spoustu hráčů obětuje životy svých hrdinů, nejspíš pro dobré počasí. To asi vychází, protože počasí je stále ještě dobré.
Zlato 140% - a má začít klesat. Stejně jako venku chumelí, i tady se lehce ochladí na burze a očekává se propad až o 30%. Fuj, už takhle se mi blbě tahá.
Mana 90% - a hrozí jen nepatrný propad, to neznamená, že to nemůže být ještě horší. Každopádně nám tato předpověď nepomůže urychlit tento věk.
Domy 100% - a hrozí velký růst. Nic moc kombinace s ohledem na pokles zlata. V tom se nedá stavět.

Zajímavosti

Rudy Czerw má moc velký bonus na SK, tak jde brakovat kryptu k ufinovi do zázemí. Snad tam nedostane manu nebo zlato, to by mohlo rozhodnout věk.
Zgegnesh je poslední neutrál, který zde v lize zůstal. Zůstane až do konce věku?
V lize je už 47 hrdinů, za chvíli budeme na stropu.