Pozorovatel 1 - jsi přihlášen, liga 1, herní den 18

Svrhnutí Dark Elfa: cílem této ligy je v sedmi zemích postavit sedm největších magických věží, poté založit kult a vyzvat ostatní vládce, aby ho podpořili. Má-li kult podporu 151 zemí, otevře se vojsku cesta do země Dark Elfa a silnější zvítězí...

Odměňování hráčů

V této lize se hraje o 59,4
Vítěz získá odměnu: 17,8
Hráči si rozdělí za země: 41,6

Dnešní cena za 1 zem: 0,115
Cena všech tvých zemí: 0
Vstup do hry
Komentáře k lize 1

29. 9. 2020 17:17

16. Den

Liga se přehoupla blíže ke svému konci. Kult Kruhu Světla FYAD nasvědčuje, že se připravuje konec. Konec všech ostatních aliancí a začátek věku nového. Nic nenasvědčuje tomu, že by se mělo odehrát něco jinak. Kruh ovládá sever i západ. Za nedlouho přibude i střed mapy. Kdyby se ostatní hráči spojili, dají do kupy sotva 100 zemí proti téměř 300 zemím Kruhu. Patřím mezi optimisty, ale něco mi říká, že tady tulipány jiné alianci než Kruhu tento věk už nepokvetou. Popřejme Kruhu, pogratulujme k vítězství a s nadějí očekávejme návrat Temného čtverce, který by snad příští věk mohl Kruhu zabrnkat na strunu a přerušit vlnu vítězství. Nebo to bude tvoje aliance?

25. 9. 2020 11:53

Rozhovor s Newmikem

Jean
Dnes jsem požádal o rozhovor zástupce entí rasy v 1. lize, člena Kruhu Světla a také rady starších Newmika.

Pověz nám něco o sobě, ne všichni tě znají, jak ses k Darkelfovi dostal a jak se celkově v těchto dnech cítíš?

Newmike
Je mi 88 let, bydlím v Liverpoolu v Anglii a identifukuju se jako non binery helikoptéra Apache. K DE jsem se dostal zhruba v roce 2003 po doporučení od spolužáka ze základky. (Čísla trochu haprují, že?)
Vzhledem k tomu, že jsem momentálně v práci, se cítím jako někdo, kdo se právě snažil 10 minut vysvětlit Brazilci, ktery neumi ani slovo anglicky, co dĕlá špatně. Co se týče Darkelfa se stále cítím jako chodící meme, momentálně přestrojený za enty.

Jean
Ano, ano, ta čísla lehce nesedí a vzbuzují řadu otázek. Od názvu tvého nicku, kdy by sedělo spíše "OldMike" až po tvrzení nejmenovaného vládce na ligáči, že něco měl víckrát s tvou mámou (Kolik ji proboha je? Žije ještě vůbec?), o tvé vůli do základní školy 3. věku ani nemluvě, ale mě i čtenáře zajímá spíše dění v Darkelfovi Dobře. Takže jaký byl tvůj první rok 2003 v Darkelfovi? Vzpomněl by sis, jak probíhal tvůj první věk, za jakou to bylo rasu, případně s jakými hráči jsi začínal?

Newmike
Buďme k sobě upřímní. Většina lidi z Kruhu, kteří údajně spali s moji mámou, by se nějakou nekrofilií nenechali zastavit.

První věk si pamatuju. Vybral jsem si TE, protože podle popisku vypadali nadupaně. Postavil jsem sypku, studnu, OMV a připadal jsem si u toho hrozně geniálně. První věky jsem hrál sám a učil jsem se jen skrz nápovědu a + cokoliv co jsem našel na Googlu. Měl jsem asi 40 různých nicků a chtěl jsem so vytvořit další. Tentokrát Mike. Ale byl už zabraný, tak jsem si vytvořil Newmike. A jelikož jsme ten věk vyhráli s aliancí M*A*S*H, rozhodl jsem si nick nechat. Vyhráli jsme 3x za sebou (2x za enty mimochodem) a v alianci semnou byl i můj nýnější spoluhráč - Djerun.

Jean
A co říká máma na tvé přátelé z Kruhu? Kdo si myslíš, že jí je nejvíce a nejméně sympatický? To jsme zase odbočili od DE.

Jo, to byly časy. Můj první věk byli hobiti a vůbec jsem netušil, že musím tahat každý den, což byl trochu problém, když jsem doma neměl internet a tahal jen v pc učebně.

Tak to už jsi zkušený enťák, když jsi hrál enty před 17 lety. Jaké rady bys dal začínajícím vládcům, kteří by tuto rasu chtěli zkusit? Máš třeba svůj oblíbený rozjezd (první 3 dny) ?

Newmike
Je to stejné jako když se bavíš s mentálně zaostalým. Hodně se usmíváš, kýveš hlavou a opakuješ:"..ale to víš že jo..." Kruh světla je prostě něco jako chráněná dílna DE.

Popravdě zrovna enty rozjíždím pokaždé jinak. Tím, že mají málo kol se spíše vyplatí většinou přeposílat a tahat dvojtahy/trojtahy, či hrát formou "slabší den - silnejší den". Tenhle věk jsem to zahrál se spokem od TE, což pro enty udělá hodně. Takže doporučuju mít klíčky na aliančníka s manou.

Jean
Chápu. Takže ty máš manu a oni mají mámu. To není špatný obchod. Pamatuji si, jak jsem v pubertě mou mámu moc nemusel a že jsem i občas byl rád, že je doma klid *:)*

Už je to nějakou dobu, co proběhl Pluhtíkův turnaj a tam bylo podle tebe pojmenováno jedno sloveso "znewmikovat". Jak to vzniklo a co si o tom myslíš? Je vůbec slušné a vhodné takto ze strany komentátorů dělat podobné kousky?

Newmike
Kdybych se měl brát vážně, tak už bych s DE dávno skončil, protože takovou vlnu vtípků až posměšků, jakou jsem schytal já za poslední rok, to se jen tak nevidí *:)*
V turnaji to začalo tím, že jsem mĕl v prvním kole přelogovat na poslední chvíli, ale můj polorozpadlý noťas se rozhodl přestat fungovat přesně v tu nejhorší chvíli. Jelikož Almir ani Hodor nebyli na internetu, tak mě ani nemohli nějak jistit a pohroma byla dokonána. Turnaj to byl vcelku hororovej, ale nakonec jsme skončili na druhém místě, takže to je ve výsledku fuk. Komenty mě bavily, já taky nikoho nešetřím.

Jean
A když jsme u to šetření/nešetření/vyšetřování, jak tě to bavilo minulé období v radě starších? Ten klikyhák před jménem vypadá docela dobře, myslíš, že jej tam budeš mít i nadále? Máš nějaký opravdu vypečený případ, se kterým by ses nám pochlubil? Jde dnes vůbec v Darkelfovi před "spravedlností" nějak uniknout?

Newmike
Abych řekl pravdu, tak mě působení v radě dosti překvapilo. Za celá ta léta jsem se tomu vyhýbal, ale nakonec jsem byl spokojen. S ostatními radními jsme se shodli, že po vyhlášení výsledků voleb jsme byli všichni trochu skeptičtí, ale nakonec jsme se sešli dobrá parta a neměli jsme žádný problém a všichni se snažili tomu dát vše a šlo to i bez konfliktů.
Vůbec bych se nezlobil, kdyby rada zůstala tak, jak je. Bohužel mám pocit, že někteří nově přihlášení hráči si lépe zajistí hlasy a já se napodruhé nedostanu. Možná je to ale i lepší, když si to zkusí někdo další.
Co se týče případů, tak já jsem měl opravdu "štěstí" na samé průseráře. Jeden z nich mi i napsal, že ví, že porušil kodex a je mu to úplně jedno, co s tím udělám. Takže snad vše mé případy skončily odlogováním hráče i přesto, že jsem měl víc trpělivosti, než bylo potřeba.
Jinak spravedlnosti jde bohužel vždy uniknout. Žádné podněty raději nabízet nebudu a tak doufám, že lidé budou unikat spravedlnosti tím, že budou hrát poctivě.

Jean
To by bylo pěkné. Když jsme u té poctivosti, jak moc si myslíš, že bude poctivá účast na sraze Darkelfa 10. října? Doletíš, pokud nebude příliš silný vítr? Jako helikoptéra jistě nebudeš mít problém.

Newmike
To je dobrá otázka. Naposledy jsem byl na sraze tak před devíti lety. To ještě bývalo narváno. Teď tipuji, že to spíš bude vypadat, jako když si pár kámošů zajde na pivo.
Jakožto helikoptéra bych neměl problém doletět, ale 14-ti denní karanténa po návratu z "červeného" Česka, mě už tolik neláká.

Jean
Toto byla poslední otázka - děkuji - vážím si času, který jsi tomu věnoval a mám radost z toho, že se čtenáři o tobě tolik dozvědí.

Newmike
Díky.

24. 9. 2020 12:18

Vánoce jsou tady!

Alespoň pro některé proběhlo rozdávání dárečků. Lord Pletron se postaral o 16 šťastných úsměvů – ano dostali dárek. Samozřejmě sekundární radost nebo smutek přichází také s rozbalováním. Ne všichni mají v dárku to, co by si přáli. Já také nedostal minulé Vánoce plyšový vrtulník a byl jsem z toho velmi velmi smutný. Naštěstí je alespoň pro některé z vás možnost druhé šance:

Vyhlášení soutěže – tipovačka počtu entích věků Newmika je tady!!!

Správná odpověď byla cca 30. Proběhlo slosování, aby šance na výhru byl spravedlivá a kamarádi Newmika nebyli zvýhodnění např. informací od něj o správné odpovědi.


Vylosováni byli 3 výherci:

1. Figo – život pro hrdinu
2. Hodor – artefakt ze setu nekromant/mág
3. Castamir – dárekVítězům gratuluji a prosím o zaslání zprávy na nick Jean, kam hrdinu chcete, ve tvaru: „název výhry – jmého hrdiny – id hrdiny". Děkuji.

Již brzy se můžete těšit na zajímavý rozhovor s Newmikem!

*r* *r* *r* V sobotu 10. října se koná v Praze sraz hráčů od 17-22:00 (covid)! *r* *r* *r*

Sraz je tradičně v naší hospůdce U Voraře. I tentokrát se můžete těšit na prima večer a na bohatou tombolu o spoustu DEKů, pivní štafety a na známé i neznáme tváře bývalých i nových hráčů.

Sraz je od 18:30 v hospůdce U Voraře (Na Výtoni 12, Praha 2). Metrem je to z Karlova náměstí 8 minut pěšky.

Stránky restaurace: Restaurace U Voraře
Google maps: mapa

Dorazíš na sraz?

 1. Ano, přijdu, těším se

  Hlasů: 13 (28%)
 2. Nedorazím

  Hlasů: 32 (71%)
Hlasovalo hráčů: 45

Anketa na chystanou turnajovou mapu (maloval Ratafák)

Pracuji na nové mapě, názvech, popisech a hlavně bonusech 167 zemí této mapy - ty jsou důležité pro vyvážení zemí a oblastí mapy. Nechci, aby mapa měla určité oblastí výhodné (hned zabrané přes portálovku) a některé nevýhodné oblasti.

To by měly pomoci vyvážit právě bonusy/malusy. A také zajímavá možnost (po naprogamování), že by byla možnost určit u každé země, jaké stavby tam NENÍ MOŽNÉ POSTAVIT.
Všeho s mírou, samozřejmě. Ale zvyšuje to pestrost hry, například když je v nějaké zemi zákaz postavit velkou pevnost. Nebo sýpku. To nutí hráče taktizovat. Co vy na to?

 1. Líbí se mi i záporné bonusy v menším počtu zemí

  Hlasů: 68 (18%)
 2. Nelíbí se mi i záporné bonusy v zemích

  Hlasů: 46 (12%)
 3. Líbí se mi občas použité vysoké bonusy/malusy okolo +/-50%, tak jako je v mapě K1

  Hlasů: 47 (12%)
 4. Nelíbí se mi vysoké bonusy/malusy okolo +/-50%, tak jako je v mapě K1

  Hlasů: 66 (18%)
 5. Líbí se mi novinka, že v některých zemí bude jako malus zákaz stavět nějakou stavbu

  Hlasů: 66 (18%)
 6. Nelíbí se mi novinka, že by v některých zemí byl zákaz stavět nějakou stavbu

  Hlasů: 69 (19%)
Hlasovalo hráčů: 144

Anketa ohledně změny akčních lig

Hráli byste akční ligu, kdyby se zcela zrušila bojeschopnost? Kola by přibývala stejně jako v klasických ligách. Časový tlak na odehrávku by byl v 15 minutách mnohem větší.

 1. Ano, hrál bych, protože to by byla klasická liga.

  Hlasů: 190 (73%)
 2. Ne, nehrál bych to. Nevyhovuje mi u hry sedět x hodin v kuse

  Hlasů: 68 (26%)
Hlasovalo hráčů: 258

Kdyby byla jen jediná akční liga (bez bojeschopnosti), jaký čas a doba hry by vám vyhovovala?

 1. Start okolo 8:00

  Hlasů: 12 (2%)
 2. Start okolo 10:00

  Hlasů: 13 (2%)
 3. Start okolo 12:00

  Hlasů: 6 (1%)
 4. Start okolo 14:00

  Hlasů: 7 (1%)
 5. Start okolo 16:00

  Hlasů: 8 (1%)
 6. Start okolo 18:00

  Hlasů: 30 (5%)
 7. Start okolo 20:00

  Hlasů: 137 (25%)
 8. Start okolo 22:00

  Hlasů: 58 (10%)
 9. Jedna hodina v kuse (4 přepočty = jakoby 4 dny ligy)

  Hlasů: 150 (27%)
 10. Dvě hodiny v kuse (8 přepočtů = jakoby 8 dní ligy)

  Hlasů: 99 (18%)
 11. Tři hodiny v kuse (12 přepočtů = jakoby 12 dní ligy)

  Hlasů: 9 (1%)
 12. Čtyři hodiny v kuse (16 přepočtů = jakoby 16 dní ligy)

  Hlasů: 10 (1%)
Hlasovalo hráčů: 240