Stručný popis

Popis a vznik hry

Dark Elf je česká internetová hra, která je vyvíjena od roku 2001. Hraje se ve středověkém fantasy světě dle knihy (filmu) Pán Prstenů. Jedinečnost hry je v ohromné mapě, na které vidíš sebe i ostatní hráče, jejich hrady, vojska a hrdiny.
Po registraci začínáš hrát s hrstkou vojáků v chudé zemi. Postupně dobýváš sousední země, stavíš hrady a magické věže, sesíláš kouzla na nepřátele a trénuješ a vyzbrojuješ svého hrdinu. Hraní je zdarma. Můžeš si přikoupit drobné herní výhody a vylepšené ovládání.

Cíl hry

Cílem je dobýt na mapě co nejvíce zemí ostatním hráčům a nakonec porazit tyrana Dark Elfa, který vládne světu. Vedlejším cílem pro tebe může být trénování hrdiny a nalézání artefaktů pro hrdinu v kryptách. Pokud jsi schopný velitel, můžeš založit alianci nebo klan a řídit ostatní hráče.

Herní svět

Dark Elf je rozdělen do mnoha samostatných lig (jakoby samostatných serverů) podle obtížnosti. V každé lize je ohromná mapa se stovkami zemí. V registraci si zvolíš svou ligu a systém hry ti náhodně přidělí tvou rodnou zemi a hrdinu.


Jak hraní probíhá

Každý den ti přepočet (systém) dává určitý počet herních kol dle rasy, kterou jsi si zvolil v registraci. Klikáním na ikonu herního kola odehráváš jednotlivá kola a za ně dostáváš zlaté a manu. Za zlaté a manu kupuješ domy, stavby a verbuješ vojsko. Vojsko pošleš do útoku a čekáš na systémový přepočet, který vyhodnotí všem hráčům útoky a rozdá další herní kola.. Pokud jsi zemi dobyl, je pod tvou nadvládou a jdou ti z ní příjmy. A tak to jde stále dokola, dokud není liga vyhrána. Čím více máš zemí, tím více zlatých a many dostáváš a tím jsi silnější.

Rasy - národy ve světě Dark Elfa

V Dark Elfovi je jedenáct ras, například lidé, elfové, skřeti, trpaslíci. Každá rasa je unikátní, má jiné vlastnosti a různý počet herních kol na den. Hráč si zvolí svou rasu v registraci. Pro nováčka jsou ideální rasou Skuruti, Barbaři nebo Enti.

Odkaz na registraci hráče     Stručný průvodce krok za krokem

Kniha o rasách v Dark Elfovi (ve slovenském jazyce), ke stažení: zde