Pozorovatel S1 - jsi přihlášen, liga S1, herní den 5

Deathmatch týmů (ras): tvůj tým musí porazit všechny ostatní týmy. Na mapě nesmí zůstat žádná zem obsazená cizím týmem. Všichni hráči vítězného týmu budou zapsány do Síně Slávy.

Odměňování hráčů

V této lize se hraje o 16,2
Vítěz získá odměnu: 0
Hráči si rozdělí za země: 16,2

Dnešní cena za 1 zem: 0,101
Cena všech tvých zemí: 0
Vstup do hry
Komentáře k lize S1

26. 10. 2020 19:33

Rekordní počet kol k odtahu

Dnes máme třetí den a to pro rasy, které se rozjíždějí přes cech, neznamená nic jiného než odtah všech našetřených kol. Nejspíš už někdo někde odtáhl bokem nějaké to kolečko, ale pokud by všichni poctivě šetřili, bylo by dnes k odtahu celkem 384 kol, čímž by 16 hráčů v S1 trumflo i 43 hráčů v jedničce. A to je slušné!

Co to znamená pro hráče v lize? Mně osobně takovéto 3. dny vždy dělají problémy, protože nikdy nedokážu odhadnout, jak na tom soupeř bude a v hlavě mi vyvstává spousta otázek. Pošle útok 1200, nebo bude bránit s velkou pevností? Postaví si na frontě OMV, nebo rovnou prokouzlí DE? Mají jednovaječná dvojčata stejně velké penisy, nebo holky nemají žádné? Logne někdo do Rm, nebo bude celý věk 2v1 a vítěz si poskládá celý nekromantí set na jednoho hrdinu? Pro některé hráče v lize dnešní den ale vzbuzuje otázky nové, na které dost možná nikdo nezná odpověď: Co čekat od trojkového posla?

Tipy na pořádnou řež

1. Lidé vs. Posel Kanec (3): Posel má nazbrojeno. Grigorovi se povedlo získat Rad Host, díky čemuž se mu otevřela cesta na severovýchod, ale Arthosův lán ve vlastnictví posla určitě nedá spát Vojanovi. Z toho mála, co jsem o trojkových poslech slyšel, posel „vidí“ vaši armádu a podle toho útočí nebo brání. To by pro Vojana znamenalo full verb v polovině zemí, ještě k tomu když má Khelek Soris -20 % do obrany, nebo případnou ztrátu portálu (kde ani nejdou stavět vozy). Ačkoliv Vojan není žádný začátečník, z mého pohledu se tady jedná nejspíše o neproblémovější oblast lidí.

2. Nekromanti vs. Zelený Zmetek 1 + Posel 42 (3): Nekromanti mají obdobnou pozici jako lidé v bodě 1, jen místo Širých plání posel drží Koňské pastviny a Benjamin má o jednu hraniční zemi víc než Vojan. Benjamin tedy bude muset řešit podobné starosti jako Vojan, ale na rozdíl od něj si alespoň nemusí lámat hlavu s portálem. Každopádně i zde platí, že se jedná o nejproblémovější oblast aliance, protože posla prostě homeopatickou obranou nevyblafujete.

3. Zelná poušť: Hlavní průnik lidí na území nekrů (DM, vidím že, ale z tvojí země nemáš tolik možností). Wodik má 4 země, 3 z toho hraniční a v jedné z těchto zemí je i minotaur s celkovým bonusem 46 % k útoku a obranou 156 / 47 %. Když máte čtyři země a tři z toho hraniční, tohle opravdu na hranici nechcete. Zabyjak má navíc nespornou výhodu, že u něj přes portál zatím neotravuje posel. Odhad komentátora: Symbolický útok Wodika na Podzemní tůň a zoufalá obrana ve zbytku zemí.

4. Morx: Opravdu parádní kousek se povedl veliteli nekromantů, když obsadil tři důležité země u lidí, ze kterých může na Wodika i Ghoula, který mě v poslední rasovce zrovna dvakrát nepřesvědčil. V této části mapy tipuji Morxe jako vítěze. Pro nejbližší přepočet: Útok z Podhradní Lhoty, kde stejně nejdou stavět vozy. Bude cíl Brod v Podhradí nebo Tirlinis? Obě země můžou paralyzovat zdejší lidské hráče.

5. Neko Senpai + Bamegi: Bezprecedentní průnik na území lidí. Podle mých informátorů měl Neko dnes utrpět nějaké nespokojenosti, i tak se ale jedná o velmi nebezpečnou situaci pro lidi. Přes portál navíc může jako podpora skočit i Bamegi, čímž by mohl vzniknout poměrně silný nekromantí dvojblok, který se bude lidem horko těžko probíjet, navíc když se na Ghoula bude tlačit Morx a Lolly bude na třech zemích ucpávat portál. Může mu tam pomoci Wolfik přes VP, ale je otázka, jestli se vzdá skvělé kouzlící pozice. Zase k čemu je vám alianční mág, když nemá alianci?


Soutěž
Do soutěže se přihlásil neuvěřitelný počet hráčů. Tři. Ze všech zúčastněných hráčů jsem vylosoval výherce a vítězem je Wolfik105, kterému posílám výhru 1 kredit. Kvůli nízké účasti se další soutěž už tento věk vypisovat nebude a tak doufám, že jste si ji všichni užili *)*

25. 10. 2020 20:13

Střety a skřeky

Ne že by se v lize nějak moc skřekalo, ale přišlo mi to jako dobrý nadpis. Skoro jako by ho někdo ukradl z knížek o Harrym Potterovi… Střetů jsem ale za poslední dny pár viděl, tak se pojďme mrknout na to, kdo z nich vyšel nejlépe a kdo naopak nejhůř.

Střety s posly
Při psaní tohohle odstavce mi značně pomáhá fakt, že poslové se v 90 % případů chovají symetricky nejen v logu, ale i v nabírání neutrálek a já tak můžu posoudit, kde přesně byly střety. V kategorii střety s UI se více daří lidem a díky tomu mají větší potenciál na severu své oblasti. Je to hlavně díky Grigorovu vyhranému střetu na Rad Host v místě, kde nekromanti prohráli střet na Koňské pastviny. Co je pro lidi další pozitivum je, že se jejich dva poslové moc nerozjeli (pouze 4 země), na rozdíl od nekřích poslů, kteří už mají oba po šesti zemích. Bude to tedy větší výzva a zátěž pro nekromanty. Ani lidem ale nevyšlo vše, a tak se dnes Lolly nedostal na Portu s červeným portálem a chudák je tak zatím odsouzen k existenci na dvou zemích. Má kolem sice ještě pár neutrálek, ale už teď je jisté, že bude muset bránit portál proti poslovi, nebo aspoň doufat, že se některý z jeho týmových kolegů ujme útoku na Portu 3. den.

Střety s hráči
Ty nejvíce odnesl Martyy, když mu hned první den nevyšly dva střety. Naštěstí pro nekromanty to ale vypadá, že se dokázal zmátořit a dnes už sedí na 4 zemích. Podle síly zemí dnes dva střety nevyšly wodikovi – že by se snažil obejít Martyho na Lví savanu a nevyšlo to?

Výhoda nekromanti?
Nekromanti na svojí stranu získali důležité země na čtvrtině soupeře. Jak jste si možná všimli, osa mapy je udělaná takovým… řekněme lehce nešikovným… způsobem. Když jste na hranici oblastí, můžete vždy útočit jen na jednu zemi za osou. Výhoda pro bránicí hráče, nevýhoda pro útočící hráče. Pokud se jednomu týmu podaří obsadit nějaké země na druhé straně ještě před 3. přepočtem, je to pro jejich tým velká výhoda. No a přesně na tyto výhody vedou nekromanti zásluhou svého velitele Morxe 3:1. Uvidíme za dva dny, jestli se podaří tyto poziční výhody zužitkovat. A když už mluvíme o výhodách, nemůžu nezmínit výlet nekromanta NekoSenpai za portál do Zlatých nížin, kde mu lidé zdvořile nechali až nezdravě moc místa. Vypadá to skoro jako lákadlo na odpálení dvojtahu a zabrání co nejvíce neutrálek – kdo by s takovým místem čekal na trojtah a pak je složitě získával od lidí?

Soutěž
Připomínám soutěž na ligovém fóru. Abyste se dostali do slosování, stačí napsat, jaký obrázek stavby se vám nejvíce líbí a proč. Vybírejte z těchto obrázků (klik). Soutěž se uzavírá zítra v 16:00!

24. 10. 2020 19:02

Vítejte ve třetím věku na (stále ještě jako nové) mapě S1!

Scénářem pro tento věk je odveta z prvního věku, lidé proti nekromantům. S LP jsme se shodli, že to byl zajímavý věk, ve kterém počasí přálo dlouhou dobu lidem, ale že nás mrzí, že dění v lize nesledovali více diváků. A tak nám LP tento věk přidal osm poslů trojkové kategorie, kteří se usadili na severní tribuně a budou jistě aktivně fandit všemu, co se v lize pohne! (Tento odstavec je uměleckým odůvodněním toho, proč tu jsou poslové, ve skutečnosti to bylo úplně jinak.)

I když je v lize daný scénář, tedy lidé vs nekromanti vs poslové, všechny nás zajímá jiný scénář: Dokáže Morx zkompletovat hattrick? O přidání třetího vítězství ze tří věků se s ním budou snažit i Bamegi (zdravíme Djeruna) a NekoSenpai II. Jejich nevýhodou je, že jsou zastíněni Morxovým ztělesněním božského velitele, ale tak aspoň symbolicky jsem chtěl zmínit, že tady v lize jsou také.
EDIT: Morx mě upozornil, že za lidi hraje Vojan a tak v případě, že nevyhrají poslové, bude mít hattrick alespoň někdo. Bohužel ale musím Morxe zklamat, protože jeden ze zápisů má Vojan na jiném čísle, takže by se takovýto hattrick jednoduše nepočítal! (Můj komentář, moje pravidla, muhahaha.)

Podobně jako v prvním věku, i tentokrát na mapě byli hráči, kteří 0. den neodehráli (i kdy tehdy to byl jen jeden). Za nekry to byl hráč Jeho Temnost (který to už stihl zabalit), a lidé tak mají dočasně početní výhodu. Říkám dočasně, protože od včerejší poobědové registrace se jejich netahač, Auxilium, ještě nepřihlásil. Možná mu zkuste napsat na ICQ, co má v profilu? *:)*

Cena útěchy
I tento věk vyhlašuji soutěž o cenu útěchy. O co se jedná? Vítězný tým získá 8x artefakt ze setu nekromant/mág nebo 3000 zkušeností pro hrdinu, který je v lize. Cena útěchy je 1x artefakt ze setu nekromant/mág nebo 3000 zkušeností pro hrdinu a uděluje se jednomu z hráčů poraženého týmu. Tento hráč je vybrán ve spolupráci velitele vítězné aliance a komentátora, výběr probíhá podle subjektivního pocitu z toho, kdo hrál nejlépe. Za minulý věk cenu obdržel Marty a schválně se podívejte, jak se na jeho hrdinovi ta černá zbroj krásně vyjímá!

*-* Soutěž *-*
Na začátek věku mám nachystanou malou soutěž na rozehřátí, řekněme o 1 kredit. Napište na ligové fórum, jaká ikonka stavby se vám nejvíce líbí a proč. Mám na mysli tyto stavby (klik). Pokud by to měla být rasově-specifický obrázek (pevnost nebo věž), připište i rasu, které se to týká. Pokud bude mít soutěž úspěch, bude soutěž ještě jedna, tentokrát o „normální“ ceny a už ne o DEKy (kredity jdou z mojí kapsy, artefakty a zkušenosti přes kanál šéfredaktor-LP).

Volby do Rady Starších 2020/21 (nejvyšší soud Dark Elfa)


Právě začaly volby do Rady Starších. Rada Starších je hráčskou obcí volený pětičlenný orgán, mající na starost dohled nad chodem a dodržováním pravidel ve hře. Hlavní náplní jejich práce je posuzování sporů mezi hráči, jinými slovy plní úlohu soudní moci ve hře. Mimo to se zabývají udržování Kodexu DE a jeho aktualizováním podle vývoje hry.

Z 12 kandidátů se dle hlasů v této anketě zvolí pět Radních, kteří si mezi sebou tajným hlasováním vyberou Stařešinu, ten má extra pravomoce a vede Radu. Každý Radní dostává měsíční plat 10 DE-kreditů a Stařešina 20 DE-kreditů.
Kandidáti a volební programy jsou zde!

Přečtěte si prosím jejich volební programy. Volte toho hráče, u kterého jste přesvědčeni, že vydrží vykonávat tuto funkci svědomitě celý volební rok a o kterém si myslíte, že bude aktivní a spravedlivý!


Hlas můžete dát v anketě současně více kandidátům. Pro hlasování musíte splnit tyto podmínky:

1) odehráno na nicku alespoň 200 dnů
2) mít 5 vítězných bodů (součet klasických a akčních lig)
3) za posledních 365 dnů mít koupené DE-kredity (poznáte to podle aktivní služby Speciální rasová kouzla)

Volby končí v neděli 11.10.2020 ve 23:59
Kandidáti a jejich volební programy

Zde je abecedně seřazený seznam kandidátů do dalšího funkčního období.


aladinn

Pokúsim sa byť čestný , spravodlivý a nepodplatiteľný v rozhodovaní pri porušený kodexu DE. Budem sa snažiť čo najrýchlejšie reagovať pri podnetoch čo by nemal byť problém keďže za posledných 7 rokov som až na pár výnimiek dennodenne onnline.
Neviem čo viac by som mal napísať .... možno že som známi a uvidíme ako rozhodnú ľudia ? UvidímeAlkir

Zdravím všechny nadšence této skvělé hry, kterou hraji už řadu let. Za tuto dobu jsem poznal řadu lidí, jak těch dobrý, tak i špatných. Po nedávném střetu s několika neřády, jsem se rozhodl kandidovat do Rady Starších. Nebudu zde vypisovat žádný dlouhý předvolební program s mnoha sliby. Mám jen dva body: 1. řádně nakopávat neřádům zadnice, pokud možno s pořádným rozběhem
2. no, přiznám se, jsem trochu kapitalista, tak i pro plat radního
Ale bez Vaší podpory to nepůjde, abych mohl plnit bod č. 1. Podpoříte mě?
S pozdravem a úctou Alkir.Almir

Jako jediný člen rady můžu s klidným svědomím prohlásit, že jsem plnil plán na 200%. Celé volební období jsem bral 20 deků, což je 2x více než pro kolik jsem kandidoval!


Deathwing

Vážený voliči Dark Elfa, znáte mě.
Pod tím to nickem hraji od roku 2014,
6 let, 1309 hodin. Nemám jiný nick, nehrozí tedy, že
bych někde mohl hrát pod dvěma. Hraní za druhé bytostně nesnáším.
Moje slovo platí, od roku 2003 jsem ho nikdy neporušil.
Korupce/kamarádčov u mě nehrozí, jsem schopný svačit i své kolegy v klanu.
Čili, když někdo poruší pravidla, dostane odpovídající trest, kamarád/nekamarád.
Nikdy nekapituluji, takže se nevzdám, dokud svoji práci nedokončím.
S veškerou úctou, váš hráč DeathwingDjerun

Již bylo dost diskriminace trpaslíků. Trpaslíci jsou také bytosti a chtějí mít stejná práva (i když jsou poloviční) jako ostatní národy. Musíme zastavit příval skurutích hord z jihu, připlouvající za pomocí lodí provozujících nekromanty, kteří si na tom mastí kapsy.
Budu lobovat za práva všech trpaslíků.
Dark Elf First!!! Make Trpaslíky greate again!Hodor

Hodor Hodor Hodor Hodor


Klikoroh

Prisel cas na poradek v RS, uz me nebavi koukat na to, jak to flakaji a ignoruji mensiny. Chci jim vsem dat poradnej bic. Takovej, kterej jim davam jako velitel kruhu. Podporte me, at spolecne ukoncime utlacovani mensin!


Lorm

Stop Ratafakovi a jiným podvratným živlům včetně langust.


Morx

Konec korupce, na DE motýle, respirátor každému hráči s 1000+ odehraných dní! :-D
Ale vážněji. DE hraji trochu nepravidelně již dlouhou řádku let. Teď mám opět prostor, dostatek času, i chuti se DE aktivně věnovat, a rád přiložím ruku k dílu i na "vyšší úrovni". Komunita za tu dobu prořídla a ze spousty nesourodých hráčů se stal spíše spolek vesměs známých. To mění i principy RS. Musí být nekompromisní, ale i férová, a dostatečně otevřená a sdílná.
V této komorní atmosféře se může zdát těžké zachovat si objektivitu a nadhled, zvlášť když někdo hraje napůl z nostalgie s dávnými přáteli.
Ač se to může zdát neuvěřitelné, během své "kariéry" na DE jsem nikdy nepatřil do žádného klanu (nepočítám Komentátory a Volné hráče - což jsou účelová sdružení, ne tradiční klany). Mou doménou jsou rasovky, ale rád hraji i klasické ligy (například jsem byl ve vítězné alianci vůbec prvního věku K1). Tuto neutralitu a nevázanost k žádné skupině na DE považuji za svou velkou přednost pro práci v RS.newmike

Error 404


pluhtik

Ahojte všetci, ahoj všichni. Po roce jsou tu opět volby a já se rozhodl opět kandidovat.
Loni jsem dal slib, že v případě zvolení uspořádám turnaj a jsem hrdý, že se obešel bez problému a povedl se. Je za mnou kus práce taky v RS, což ostatně někteří z Vás, jejichž podněty jsem řešil, vědí. Rozhodl jsem se proto obhajovat mandát a to s velmi podobným slibem jako loni: uspořádám turnaj. Jelikož mě to baví a dělám to rád, tak tentokrát nebude podmíněn mým zvolením, ale uspořádám ho tak jako tak. Bude se jednat o něco trošku odlišného než loni, ale v něčem podobné.
Už jsem to komunikoval s LP a zdá se, že bychom mohli stihnout využít pro několik prvních kol „akční klasiku“, tj. klasickou ligu s přepočtem každých 15 minut, tak by se celý turnaj nemusel protáhnout až téměř do dubna jako letos. Zbytek prozradím později, zatím jen doporučím, ať si hledáte právě jednoho parťáka ;)
Děkuji za pozornost a přeji Vám hezký zbytek dne.
Ďakujem za pozornosť a prajem Vám pekný zvyšok dňa.prisnak

Pravda a láska musí zvítězit nad Raťafákem.


 1. aladinn

  Hlasů: 36 (7%)
 2. Alkir

  Hlasů: 20 (4%)
 3. Almir

  Hlasů: 64 (14%)
 4. Deathwing

  Hlasů: 24 (5%)
 5. Djerun

  Hlasů: 25 (5%)
 6. Hodor

  Hlasů: 39 (8%)
 7. Klikoroh

  Hlasů: 52 (11%)
 8. lorm

  Hlasů: 17 (3%)
 9. Morx

  Hlasů: 19 (4%)
 10. newmike

  Hlasů: 40 (8%)
 11. pluhtik

  Hlasů: 69 (15%)
 12. prisnak

  Hlasů: 48 (10%)
Hlasovalo hráčů: 124

SRAZ BYL ZRUŠEN - MALÝ ZÁJEM HRÁČŮ !!!

*r* *r* *r* V sobotu 10. října se koná v Praze sraz hráčů od 17-22:00 (covid)! *r* *r* *r*

Sraz je tradičně v naší hospůdce U Voraře. I tentokrát se můžete těšit na prima večer a na bohatou tombolu o spoustu DEKů, pivní štafety a na známé i neznáme tváře bývalých i nových hráčů.

Sraz je od 18:30 v hospůdce U Voraře (Na Výtoni 12, Praha 2). Metrem je to z Karlova náměstí 8 minut pěšky.

Stránky restaurace: Restaurace U Voraře
Google maps: mapa

Dorazíš na sraz?

 1. Ano, přijdu, těším se

  Hlasů: 15 (23%)
 2. Nedorazím

  Hlasů: 48 (76%)
Hlasovalo hráčů: 63