Pozorovatel Rm - jsi přihlášen, liga Rm, herní den 6

Deathmatch týmů (ras): tvůj tým musí porazit všechny ostatní týmy. Na mapě nesmí zůstat žádná zem obsazená cizím týmem. Všichni hráči vítězného týmu budou zapsány do Síně Slávy.

Odměňování hráčů

V této lize se hraje o 18
Vítěz získá odměnu: 0
Hráči si rozdělí za země: 18

Dnešní cena za 1 zem: 0,104
Cena všech tvých zemí: 0
Vstup do hry
Komentáře k lize Rm

8. 7. 2020 13:12

Počítání ztrát

Liga má za sebou třetí přepočet, našetřená kola byla odtahána, karty vyloženy na stůl. Z pohledu zvenku z dnešního přepočtu vyšli lépe Tenti (pokud nejsou plošně pod červenou, což ale jako pozorovatel přirozeně nevidím).

Největší ztráty utrpěl ZakazOdlogu, jehož hrdina se dnes najednou ocitl v ohrožení (a tak uvidíme, jestli se zákaz odlogu vztahuje na něj nebo na protihráče). Ubohý hobit přišel o polovinu svých zemí a troufnu si tvrdit, že se nachází v situaci, ve které toho už moc nezmůže. Možná takhle nějak by skončil příběh Pipina se Smíškem v alternativním vesmíru, kde by je Stromovous bez milosti roztrhal.

Naopak velmi dobře zahrála včera zmiňovaná dvojice akčních hráčůHua a Marty (pro ty, kteří nesledují akční, doplním, že spolu ale v týmu většinou nehrávají, protože Hua většinou kope za Lamky). Marty se dnes blýskl především dvěma útoky, kterými si odkryl 4 Ishanovy země, Hua to pak zahrál na jistotu a vzal Mirikovi pouze Ledrii. Velké armády na hranicích ale dávají tušit, že dnes se hranice posune o dost více.

Po dnešním přepočtu tedy výhoda Tenti. Dokážou se ještě vícekolové rasy zvednout, nebo je nevyužití našetřených kol odsoudilo k rychlé prohře?

7. 7. 2020 22:37

Takže jak?

Při pohledu na mapu se nemůžu rozhodnout, kterému týmu mám přisoudit lepší pozici. Tenti mají krásně obsazené nekry s hráči, kteří budou mít dostatečný klid na nájezd magie (prakticky všichni TE) a enti na okrajích budou vytrvale terorizovat hobity. Jenže tady bude dost záležet na tom, jak to který ent zahraje. V tomto ohledu doporučuji bedlivě sledovat mistra akčních Martyho, který má na ráně hned dva hobity. Nebo mají hobiti na ráně jeho? Další zajímavou pozici má Solimak, který nemá jedinou zemi krytou. Uhodne, kam půjdou útoky a zároveň něco získá, nebo bude jen ztrácet? Hrdinou vlastního příběhu je pak další akčňák Hua, kterému nevyšly střety a dlouho seděl na tak málo zemkách, že o něj jeho tým ani neprojevil zájem. Kolik kol našetřil a jak dopadne poměřování sil mezi ním a Mirikem?

NeTenti mají pozici o trochu více komplikovanou. Mají sice v ostrovech krásné zázemí, ale tvoří jej především skřeti, kteří se co možná nejvíce distancovali od hobitů, kteří ve velkém logovali to TE. Ohledně krvavého potenciálu třetího dne určitě doporučím sledovat ZakazOdlogu (aka Rena). Oproti Solimakovi, kterého má na hranicích, má ale Reno jednu jistotu – i kdyby se dnes vše pokazilo, zítra bude mít minimálně jednu zemi! Svoji vlastní ligu si pak jede Ja Nefiim (ffv vy), který se rozhodl, že se místo pomoci svému týmu s Tenty nechá raději sežrat posly.


Kdo našetřil více kol, kdo odhadne soupeřovy útoky a jak se situací zamíchají poslové? Dozvíte se po přepočtu.

6. 7. 2020 10:47

Dobrá, dobrá, tak jak jsem slíbil, za naplnění Rm řeknu vtip. No co, bude krátký, ale výstižný, z Bible...


A sedmého dne LP prohlásil: "Out of mana..." *:)*

Anketa ohledně změny akčních lig

Hráli byste akční ligu, kdyby se zcela zrušila bojeschopnost? Kola by přibývala stejně jako v klasických ligách. Časový tlak na odehrávku by byl v 15 minutách mnohem větší.

 1. Ano, hrál bych, protože to by byla klasická liga.

  Hlasů: 154 (74%)
 2. Ne, nehrál bych to. Nevyhovuje mi u hry sedět x hodin v kuse

  Hlasů: 52 (25%)
Hlasovalo hráčů: 206

Kdyby byla jen jediná akční liga (bez bojeschopnosti), jaký čas a doba hry by vám vyhovovala?

 1. Start okolo 8:00

  Hlasů: 9 (2%)
 2. Start okolo 10:00

  Hlasů: 10 (2%)
 3. Start okolo 12:00

  Hlasů: 4 (0%)
 4. Start okolo 14:00

  Hlasů: 6 (1%)
 5. Start okolo 16:00

  Hlasů: 6 (1%)
 6. Start okolo 18:00

  Hlasů: 28 (6%)
 7. Start okolo 20:00

  Hlasů: 113 (25%)
 8. Start okolo 22:00

  Hlasů: 49 (11%)
 9. Jedna hodina v kuse (4 přepočty = jakoby 4 dny ligy)

  Hlasů: 128 (29%)
 10. Dvě hodiny v kuse (8 přepočtů = jakoby 8 dní ligy)

  Hlasů: 76 (17%)
 11. Tři hodiny v kuse (12 přepočtů = jakoby 12 dní ligy)

  Hlasů: 4 (0%)
 12. Čtyři hodiny v kuse (16 přepočtů = jakoby 16 dní ligy)

  Hlasů: 7 (1%)
Hlasovalo hráčů: 195

Znáte sesterskou hru Dark Elfa - Pána Hradu?   
Již 10 let běží moje druhá hra, které věnuji hodně času. Je to budovatelská a RPG webová hra, kde se nehraje na herní kola, ale bojuje se v reálném čase. Herní věk trvá 80-100 dní, a cvičíte si svého hrdinu (válečník/válečnice, čaroděj, elfka).

Zde je hezké motivační video slavného klanu Slzy Chaosu, kde je zrychlená ukázka bitev a dobývání hradů.

Pokud chcete, zkuste ji a napište mi na Lord Pletron.


Odkaz na hru: www.PanHradu.cz

 1. Ano, hru jsem viděl a zkoušel

  Hlasů: 213 (60%)
 2. Ano, o hře vím, ale nezkoušel jsem ji

  Hlasů: 117 (33%)
 3. Ne, o hře nevím

  Hlasů: 15 (4%)
 4. Ne, o hře nevím, zkusím

  Hlasů: 6 (1%)
Hlasovalo hráčů: 351