Pozorovatel 2Am - jsi přihlášen, liga 2Am, herní den 16

Svrhnutí Dark Elfa: cílem této ligy je v sedmi zemích postavit sedm největších magických věží, poté založit kult a vyzvat ostatní vládce, aby ho podpořili. Má-li kult podporu 65 zemí, otevře se vojsku cesta do země Dark Elfa a silnější zvítězí...

Odměňování hráčů

V této lize se hraje o 27,9
Vítěz získá odměnu: 8,4
Hráči si rozdělí za země: 19,5

Dnešní cena za 1 zem: 0,106
Cena všech tvých zemí: 0
Vstup do hry
Komentáře k lize 2Am

3. 7. 2020 12:11

13. Den – a zase pátek

Doufám, že nikoho nepotká smůla. To by bylo nemilé při pátku šlápnout někam špatně a zlomit si třeba nohu. Kor když se 80% z platu vyplácí hlavně na nemocenskou spojenou s koronavirem a taková zlomená noha by nebyla úplně echt. Teoreticky by na ní člověk mohl umřít a pak by mohl být „společností“ označen, že umřel na koronavirus. A pak by se těch 20% z platu mohl domáhat. Ano, na ten už skoro umřela Královská Legie. Její poslední mohykán Marty už sčítá při sčítání trpaslíků každého trpaslíka. Jeho houževnatost nebude alespoň na několik dní zapomenuta.

Zapomenuto nebude ani vítězství Iluminátů, které už už klepe na dveře. Jejich kult podporuje i „nepřítel“ – konkuirenční aliance Druholigoví klátiči. Očividně nemají zájem s Ilumináty bojovat a dost to nasvědčuje i tomu, že už od začátku proti Královské Legii spolupracovali. Ta nakonec podlehla a nezbývá ji než soupeřům pogratulovat. Uvidíme, zda přijde KL také příště. Pevně věřím, že ji jedno zaváhání neodradí. Teoreticky by mohly ještě pozlobit Lamky. Jejich situace je však na nějakou konkurenci dost tragická a možná budou rády, když se dožijí konce věku.

Ilumináti tak po téměř 2 měsících přidají opět nějaký zápis v 2. lize a mohou si tak po právu užít letní prázdniny. Vlak do Chorvatska už čeká!

1. 7. 2020 06:57

11. Den

Krásné dobré ráno! Bitevní pole se nám citelně začíná rozdělovat. Zatímco se Královská Legie propadá tabulkou dnes s 38 zeměmi, Druholigoví Klátiči velitele Rypívo si upevnili 1. místo v tabulce s 62 zeměmi.

Vládci KL brzy půjdou z mapy a budou moci více naplno využít rozvolňujících se koronavirových opatření, pokud jsou z ČR. Pokud jsou to bráchové zo Slovenska, zdravím Celuara, nemohu než doporučit si nastudovat tamější problematiku – nestudoval jsem to. Ať výmaz v lize nebo koronáč, hřebík do lebky je velmi pečlivě symbolicky zvolená varianta vlajky. Zajímalo by mě, jakou vlajku Celuar používá, když má zemí více a vyhrává.

Whatdafuq dle předpokladů neměl velké problémy obsadit město lesních elfů a má hned několik variant, co s vojskem dále udělá. Mohl by tam armádu nechat a bránit, což sice může být trochu risk, ale teoreticky by jej soupeři nemuseli zvládnout dobýt. Variantou je určitě útok poslat dál, případně jej rozdělit. To by však silná armáda nemusela zůstat po kupě. Uvidíme, kterou možnost barbar vybere.

Do zázemí Foresta pomalu ale jistě proniká Iluminát Spunt. Trochu mi přijde jako by Forest na odtahy už trochu rezignoval a že se soupeři u něj procházejí jak turisti na Václaváku před rokem. Nejsilnější sk má elf Iluminát Kriklan. Stále nemám jasno v tom, zda se co nevidět rozostří mezi Ilumináty a Klátiči nějaké boje nebo je síň v lize už hotovou domluvenou věcí.

29. 6. 2020 19:50

9. Den

Vedenmí v lize se ujali Druholigoví klátiči v čele s Whadafuqem. Tento barbar by rád uzmul trpovi Martymu z KL město lesních elfů. Takový lesní elf to není jen tak nějaká bytost. Je to pěkný cíťa. Když se dozví, že už jeho bratrům nepatří město lesních elfů, ale že jej má pod palcem nějaký trpaslík, jde do kouta své kulaté chýše v koruně stromů a celý den pláče. Někdy i celý týden. A když se po týdnu dozví, že jej rozstřílel katapulty barbar ve snaze dobýt město, tak to už je rovnou na střemhlavý skok ze stromu rovnou na čelo o kámen. Naštěstí elfí moudrost a inteligence nejsou uloženy jen v jejich hlavách, ale také v přírodě, stromech a větru prohánějícím se lesem, takže nehrozí úplné vymření elfí inteligence „po kameni“.

A když jsme u té elfí inteligence, na první pohled to vypadá, že se Kriklan přes portál s Forestem zamíroval. Ale zdání může klamat. Jisté je, že Královská Legie postupně ztrácí a pomalu se blíží okamžik, kdy si to Klátiči rozdají o vítězství s Ilumináty (pokud spolu nespolupracovali právě proti KL – jak by řekl klasik – bylo by to podlé). Na mapě vidím poslední 3 hřebíčky do Celuarovy lebky. Tak nás, hádám, brzy opustí. Ale jeho duch zde stále bude a možná dorazí i příští věk.

Jsem docela zvědavý, která aliance to tady nakonec ukončí a jestli došlo ve věku k nějaké spolupráci nebo to bude ještě nějaká řežba. Z hlediska zajímavosti ligy preferuji spíše tu řežbu. Aby bylo na co koukat a co komentovat. Tak hurá!!! Do bojéééé!!!

Anketa ohledně změny akčních lig

Hráli byste akční ligu, kdyby se zcela zrušila bojeschopnost? Kola by přibývala stejně jako v klasických ligách. Časový tlak na odehrávku by byl v 15 minutách mnohem větší.

 1. Ano, hrál bych, protože to by byla klasická liga.

  Hlasů: 151 (75%)
 2. Ne, nehrál bych to. Nevyhovuje mi u hry sedět x hodin v kuse

  Hlasů: 50 (24%)
Hlasovalo hráčů: 201

Kdyby byla jen jediná akční liga (bez bojeschopnosti), jaký čas a doba hry by vám vyhovovala?

 1. Start okolo 8:00

  Hlasů: 9 (2%)
 2. Start okolo 10:00

  Hlasů: 10 (2%)
 3. Start okolo 12:00

  Hlasů: 4 (0%)
 4. Start okolo 14:00

  Hlasů: 6 (1%)
 5. Start okolo 16:00

  Hlasů: 6 (1%)
 6. Start okolo 18:00

  Hlasů: 28 (6%)
 7. Start okolo 20:00

  Hlasů: 113 (25%)
 8. Start okolo 22:00

  Hlasů: 47 (10%)
 9. Jedna hodina v kuse (4 přepočty = jakoby 4 dny ligy)

  Hlasů: 127 (29%)
 10. Dvě hodiny v kuse (8 přepočtů = jakoby 8 dní ligy)

  Hlasů: 74 (17%)
 11. Tři hodiny v kuse (12 přepočtů = jakoby 12 dní ligy)

  Hlasů: 4 (0%)
 12. Čtyři hodiny v kuse (16 přepočtů = jakoby 16 dní ligy)

  Hlasů: 7 (1%)
Hlasovalo hráčů: 192

Znáte sesterskou hru Dark Elfa - Pána Hradu?   
Již 10 let běží moje druhá hra, které věnuji hodně času. Je to budovatelská a RPG webová hra, kde se nehraje na herní kola, ale bojuje se v reálném čase. Herní věk trvá 80-100 dní, a cvičíte si svého hrdinu (válečník/válečnice, čaroděj, elfka).

Zde je hezké motivační video slavného klanu Slzy Chaosu, kde je zrychlená ukázka bitev a dobývání hradů.

Pokud chcete, zkuste ji a napište mi na Lord Pletron.


Odkaz na hru: www.PanHradu.cz

 1. Ano, hru jsem viděl a zkoušel

  Hlasů: 213 (60%)
 2. Ano, o hře vím, ale nezkoušel jsem ji

  Hlasů: 117 (33%)
 3. Ne, o hře nevím

  Hlasů: 15 (4%)
 4. Ne, o hře nevím, zkusím

  Hlasů: 6 (1%)
Hlasovalo hráčů: 351