:) :! 8) | 8- 8| ) :P 8x 8O :/ :( :+ :O :X :p :d r t v q
Rypíívo
x
26.11. 17:19:01
pajarillo : Oceňuji snahu konzultovat náš návrh, díky ti za to *r*

Zkusím tu popsat situaci, jak má situace z hlediska našeho návrhu setu mága a ostatních artefaktů co jsou v DE:

No začal bych tím, že stará podoba kapsy u setu DE (tedy palantýr) byl jeden z nejslabších artefaktů ve hře, který se nehodil vyloženě k ničemu. 16% útěk a 16% přežití - oboje staty které když to řekneme na plnou pusu v podstatě k ničemu nejsou. jedině, co tedy ten artefakt má je 16% kradení. Pokud si pamatuji dobře, že navrhovaná změna setu DE, která byla zveřejněná byla, že by palantýr měl 1 útok, 20 MO a 16 kradení, tak ano, po naší změně věštecké koule na +1 útok, 6% sk, a 10% kradení není pochyb o tom, že čistě artefakt ku artefaktu je koule lepší. Co se týče sk, nezměnil se však BiS(Best in slot), což je kniha mrtvých ze setu nekromanta. Určitě by nebyl problém u našeho návrhu věštící koule ubrat nějaká procenta kradení. Problém nastává, pokud by se měly přesunout % z sk jinam.

Jak rozepisoval Maxpol, cílem celé naší koncepce bylo, aby set měl 42% sk celkem, kdy člověk musí zaplatit 11,5K xp aby měl 50% sk, což není ani příliš levné, ani zadarmo. Pokud chceme snížit sk u koule, je tedy stejné oslabení nutné přesunou jinam. Jenže kam? Na hlavě je nyní 4% sk, více dávat nechceme, jinak pomalu ztratí význam řád celegorna, který má 5% sk. Stejně tak kvůli dexterově pacce a její drahé údržbě v podstatě výhradně kvůli 3% sk na zbroji nechceme %sk dávat na zbroj. Na holi je 13% a víc zde dát nemůžeme, jinak se změní BiS na pozici hole, což je hůl DE. Stejný důvod je pro nezvyšování %sk u bot na víc než 6%. My jsme původně uvažovali dát víc % sk místo věštecké koule na prsten - dračí kámen, to nám ale zkritizoval Orb, hlavně kvůli poměru cena výkon kde by vznikl značný rozdíl v porovnání Jednoho prstenu a dračího kamene.

Je pravda, že tohle je alespoň za mě dobrý point a z mého pohldeu na věc (je možné že někdo příjde s něčím co mi uniklo) se jeví 2 možnosti:
Nechat na věštecké kouli původní 4% sk a dát 1% sk na plášť, kde už je levnější plášť rytíře s 1 % k sk. musel by se však přesunout nějak vhodně nějaký stat z páště, což by za mě bylo asi nejvhodnější přesunout útěk na prsten a že by tedy prsten měl místo 8% útěku 18%.
Druhá možnost je přidání 1 až 2% (pokud 1 tak by kouli zůstaly 4% sk, pokud 2 tak by koule oslabila na 3% sk aby se zachovalo celkových 42% k sk) sk na ochranný amulet kde již je značná sk na královském jablku - 9%. znovu by to znamenalo, že se musí ubrat nějaký stat, což by mohla asi jedině obrana (všechno ostatní by vedlo k rozsáhlému přesouvání atributů a už to není triviální). Tyto 4 % (technicky vzato tedy 5%) ze slotu by neměly jinou možnost než kompletně opustit set - zmizely by úplně a set by co se obrany oslabil ještě více, o to více by to vyrovnalo ostatní změny. To proto, že na zbroji si nemůžeme dovolit dát více než 4% obrany, aby nedorovnala set DE a nikde jinde na setu se již po našich změnách % obrany nevyskytuje, pokud bychom ji tedy znovu někam přidali, znamenalo by to další přesouvání atributů - to je možné ale opět netriviální.

Asi takto se alespoň podle mě má situace co se týče aktuálního návrhu věštecké koule. Asi poslední poznámka na závěr - věštecká koule bude nejspíš, pokud nedojde výše zmiňované změně, kdy se naopak místo zvýšení její sk sníží na 3%, bude vždy lehce lepší než palantýr, ale asi by neuškodilo ten rozdíl snížit :)

Poprosím ještě Orba a Maxíka (a samozřejmě kdokoliv další to čte a má nějakou konstruktivní připomínku, která mi unikla) ať si to tu přečtou, třeba na to mají jiný názor, a ať případně řeknou pokud jsem se v něčem sekl nebo tak :)

Rypíívo
x
26.11. 16:33:30
pajarillo : za chvili ti odpovim ale jsem cely den pryc a z mobilu se mi to pise blbe
pajarillo  6/13
Rm
Trpaslíci
26.11. 14:09:02
Proč by měla být kapsa mága s údržbou za 8 lepší než kapsa DE s údržbou za 16?
26.11. 0:20:57
pajarillo : Není to o tom, že s tím nejde 100% nijak hýbnout. Ale jde o to, že teď je to navrhnuté tak, aby to za A dodrželo herní balanc, který je velmi křehký a za B udrželo nějaký koncept. My jsme ochotní případné výtky nebo změny k tomuhle návrhu dále řešit, ale čemu se snažíme vyvarovat je to, že si to přečtete, pár nějakých změn, které se Vám budou líbit implementujete a zbytek ale ne a řeknete že hotovo. Takle to v minulosti často bývalo a takle vznikají problémové artefakty, které nejdou ruku v ruce s balancem hry. Proto jsme to takle řekli.

Pokud to otevřete a s něčím bude problém, tak to s námi otevřeně komunikujte..
Rm
Trpaslíci
26.11. 0:17:45
maxpol : Já bych se na to rád podíval, ale - bez jakékoliv ironie - když to otevřu a neztotožním se s návrhem, ale zároveň si nepřejete, aby byl jakkoliv upravován nebo jakákoliv z navrhnutých změn použita ve spojitosti s navrhnutými změnami, nebudu moci udělat žádnou změnu, která by byť jen náznakem upravila vámi navrhnutý stat, ač by s vašimi změnami vůbec nemusela souviset.
pooH
x
26.11. 0:13:01
Vzhledem k tomu, ze tyhle navrhovane upravy uz jsem videl v debate na discordu mi davaji daleko vetsi smysl *r*
Maxik na hrad
maxpol
x
26.11. 0:07:51
Ahoj,
rozhodli jsem se také s Rypíívem přispět do debaty strhnuvší se kolem změny artefaktů.
Začněme tím pozitivnějším: velmi cením, že se rozhodlo se něco dělat a zrušení bojeschopnosti je dobrým krokem zcela bezpochyby, dále rozepíšu co považuji za dobré a co ne.

1) Úprava artefaktů, kterým byla odebrána bojeschopnost (mimo set DE a mága):
Velmi cením (jako majitel dvou setů Vaška) odebrání procenta útoku na Meči Sv. Václava, je to fajn, že nebude rozdíl mezi setem Vaška a zbytkem až tak propastný, naopak nesouhlasím s tím že nutně musí přibýt obrana na Jablko, klidně bych ji odebral úplně (či snížil na 2), sle zároven chápu, že cílem této změny bylo trošku vyvážit to, že bude odebrán level utoku *:!*
Se zbytkem změn se dá souhlasit, nevidím tam nějaký zásadní problém, že by nějaký artefakt příliš vystupoval ze současného poměru cena/výkon.

2) Úprava setu DE:
Za mne super změna k lepšímu, snaha přiblížit utok k setu Václava, a zároven je jasně profilován jako lepší do SK - jediný problém, co mám je 5% k SK na místě zbroje za údržbu 16, což degraduje Dexterovu packu (dosud jediný art s SK na tomto slotu), který nabízí za udržbu 16 SK 3%. Prý už jste uznali, že jste toto přehlédli, to jsem rád .. tři návrhy jak toto řešit - a) prostě ubrat 2% k SK na zbroji, čímž se dostane set DE na SK 46, kde není problém (stále bude rozdíl od mága dostatečný v obraně a utoku - později viz set mága) b) přehodit tyto 2% k SK na boty DE - tuto variantu nepreferuji protože boty už tak jsou best in slot na obranu (pevnou, ne procentově), plus se tam už takto přidaly 2% SK
c) přidat na plášť 1% SK, to nebude best in slot, jelikož je SK už rytířském plášti za lepší údržbu, problém se 4 staty na plášti, který tím vznikne, lze jednoduše vyřešit, přesunutím 10% útěku na již zmíněné boty, které se tím dostanou v útěku na 30% - což rozhodně není posílené nijak výrazné jako přidávat tam další SK.

3) Set mága:
Zde musím zkritizovat úpravu, která za mě není koncepční a pro mě se nijak nezvýšil zájem použít set mága jako set, což by (podle mě mělo být cílem úpravy). Defakto se prostě trošku snížila obrana, zvýšila MO (což je fajn), zvýšila SK (fajn) a utok prakticky snížil.. takže proč ten set hrát a složit ho celý? Stále nebude možné se s ním rozjet, obranu nemá nejsilnější, na SK má téměř každý kusovky, které dávají SK mnohem více ikdyž za o měco větší údržbu. Cílem této změny by bylo, že by se ze setu mága začali používat 3 kusové artefakty a ostatní stojí za nic... to jsou boty, prsten a zbroj.

Boty - co to má být, vážně chceme artefakt, který má obranu 20/7% a SK 6% za udržbu 8? Takže totálně best in slot v obraně (boty de 16/0 a boty vaška 0/7 a v SK jen o 2% za botami ze setu Vaclava... za mě totální ústřel at si to každý přebere sám..

Prsten - další totální ústřel, proč dávat utok na slot, na kterém nebyl? Komu to pomuže? No herům, kteří nemají set a používají kusovky na útok.. u ooga s angmarem, noldorem a prstenem nebude žádný problém, pořád to bude slabší než top sety.. ale vážně chcete vidět Enslavera se základním útokem 21? Ano, tohle pomůže i herům s brkem, proti kterým tu brojíme a co často slyším jako důvod proč hrát turnaje bez herů ..."nojo když on má hera 20/50.." .. útok patří do kapsy a ne jinam.

Zbroj - opět totální degradace Dexterovy packy, 3% k SK za poloviční údržbu, slovy jednoho známého Horsta: "A to se vyplatí!"

Nicméně konec s kritizováním, předložíme též náš návrh. Než začneme, chci velmi důrazně upozornit, že tento návrh se snažil odstranit nedostatky výše zmíněné a byl tvořen s jistým konceptem a nepřejeme si, aby byl tento návrh vzat a dále upravován podle potřeby... slučování dvou návrhů nemá smysl a výsledek bude vždy k ničemu pokud každý návrh byl tvořen s jiným účelem.

Naše vize je taková, že aby se set mága stal pro někoho užitečný a v jeho očích lepší než set nekra (samozřejmě to nebude pro všechny), musí se něčím odlišit a nabízet alternativu pro hráče, kteří budou v jiné situaci než člověk na frontě, kteří budou vždy volit raději hera s nekrosetem.. set mága by měl být pro mága, mág je typicky krytý svými aliančními kolegy = nepotřebuje obranu, co mág potřebuje, je mít bonus k SK (který se zvedl, super) a potřebuje neodtočit v rozjezdu 37 kol jen aby dobyl silnou neutrálku, tedy i nějaký útok (jasně, set DE bude lepší na utok a kusovky na SK, ale taky je to dražší, set mága je střední třída) a samozřejmě pak nějakou slušnou MO k pokrytí zemky, kterou soupeř pak hůře prokouzlí.

Vytvořili jsme tedy návrh, který toto vše splňuje a tím zásadně odlišuje set mága od setu nekromanta.. set nekromant je vhodnější na frontu, který má obranu a útok a nějaký bonus k SK Set mága bude vhodnější pro magicky hrajícího hráče (čti magický TE/elf, skřet v zázemí, mág..podle libosti) a tedy nabízí bonus k SK, který se blíží k 50%, na herovi utočníkovi docvičení SK právě na zmíněnou a duležitou mez stojí přijatelných 11,5K zkušeností.. pak budou moci TE, elfové atd s tímto herem kouzlit i 1. den s jistým sk při rozjezdu 1-2, což je velmi významný taktický prvek, který doted umožnovali pouze dražší sety (doplněné kusovkou) nebo drahé kusové artefakty samy o sobě. Zároveň tedy tomuto setu dáváme útok, který je srovnatelný se setem nekra v rozjezdu a ušetří nějak to kolo navíc, což se ali mágovi jistě hodí, že, :) Kompenzací toho je téměř úplné odebrání obrany (kterou mág imho nepotřebuje, pokud ji chce, má obranáře nebo si holt člověk musí zaplatit dražší sety, které poskytují "tak nějak všeho trochu víc"), což zásadně odlišuje tento set od nekromanta a profiluje skupinu hráčů, kteří by tento set mohli upřednostit díky jejich stylu hry (například až odvěký farmící hobit ufin nebude členem RS a nebude si z platu moci kupovat dražší artefakty set mága bude pro něj dobrou volbou, naopak udatný ffvy logující často na výsadek mezi nepřátelská vojska upřednostní jistě set nekromanta).. tož tak předkládáme tento návrh

Díky za pozornost a čest všem, kteří to dočetli až sem *)*
S pozdravem

maxpol *f*
Systémová zpráva
26.11. 0:03:09
Vylosování tří artefaktů (náhodný dárek) ve VIP lize 1 je tu!

Artefakt Dárek - překvapení získává hráč Lucius Vorenus na hrdinu Olgierd von Everec

Artefakt Dárek - překvapení získává hráč Tonto na hrdinu Guliver

Artefakt Dárek - překvapení získává hráč cicimbrus na hrdinu titolitovito

Gratulujeme výhercům! Další věk budeme opět 5. den losovat, bude-li v té době v lize alespoň 20 hráčů.
Elbe
x
25.11. 22:41:20
pajarillo : Mág set: pridanie+1 pevného útoku oproti strateným percentám ich síce kompenzuje deň 0 ale stále sa dostávame na úroveň setu mága vs nekro set pred úpravami
v zmysle či ten set chcem na primárneho hera do ligy pridanú SK nepopieram a rozhodne by to bolo niečo čo by rozhodovalo o tom čo vezmem do ligy podľa plánovanej pozície, ale pokiaľ je cieľom okrem vymedzenia účelu jednotlivých setov aj stiahnutie rozdielu nekro/mág ako takých, tak musí byť posilnenie útoku proste väčšie
treba oslabiť nový návrh magovskych topánok (+20 obrany +percenta obrany a + SK je dream kombinácia ale nehorázne numericky prestrelená)
oslabte radšej topánky v obrane a na hůl mága vraťte aspoň 2-3% útoku v základe a čo sa týka setu mága to naberie použiteľné kontúry

Úprava elfa rozhodne lepšia ako prvý plán ja by som stále pridal na válečnú sekeru aspoň 1% útoku, trpa setu to nepomôže ale aspoň pocitovo by sa na to lepšie pozeralo, ak nie percentá útoku tak obrany aj tak to bude naďalej reálne nepoužiteľný set aj kusovka, rytierovi sú tie 2% obrany úplne na nič na druhej strane ten set bol v poriadku tak jak bol
Vašek a Set DE boli už primárnej navrhnuté ok aj keď si nemyslím že nekro set by musel mať % obranu o toľko vyššiu ako set DE