Pozorovatel R1 - jsi přihlášen, liga R1, herní den 27

Deathmatch týmů (ras): tvůj tým musí porazit všechny ostatní týmy. Na mapě nesmí zůstat žádná zem obsazená cizím týmem. Všichni hráči vítězného týmu budou zapsány do Síně Slávy.

Odměňování hráčů

V této lize se hraje o 29,7
Vítěz získá odměnu: 0
Hráči si rozdělí za země: 29,7

Dnešní cena za 1 zem: 0,069
Cena všech tvých zemí: 0
Vstup do hry
Komentáře k lize R1

22. 5. 2019 15:56

Komentář ke dni 23. – Šance na úplné vítězství v R1 aneb znovu se opakuji. Nejstarší vládcové senilní, aneb rozkol v alianci vládců soustavy.

Nedávno jsem měl na jedné radě problém s hlavním velícím vládcem soustavy – Infernal Counsellorem. Jasně jsem poukázal na to, že lze využít slabost replikátorů (shazují soudné dny), proti nim samým. Přesto mi odpověděl, že to nelze, neboť nemají útočné rasy.

Má rada však v některých vládcích soustavy hlodala, a tak se rozhodli neuposlechnout defenzívní rozkazy senilního Counsellora („nějak to přežijeme do 30. dne, na 20 domkách toho moc nevymyslíš“), zmobilizovali veškeré vojenské síly i obranné milice a přešli vzdor rozkazům Counsellora do ofenzívy. Nejvíce je vidět úspěch strategie na vládci soustavy Jakriv4. Byl na nejriskantnější pozici a nyní patří mezi nejsilnější vládce soustavy v celém goauldském impériu. Replikátory tak LZE PORAZIT.
S každým soudným dnem se může hráč zařezat stále hlouběji do území replikátorů. SD se dá využít tak, že se prostě nebojíme útočit a takřka kašleme na obranu. Nespujeme či kletbíme země aspoň 2 řady do hloubky posla, kam se chystáme v následující 2-3 dnech zaútočit. Využíváme pozitivka, která si na posla hodíme, či využijeme ty, které má na sobě on sám. Proto vyzývám všechny vládce i lordy – nebraňte se, ale naopak útočte! Dobyté země, kde máte mmv, smv, vmv či pevnosti, prodejte po odehrání kol. Stejně ty zemky neubráníte a využijte tento prodaný potenciál na financování dalších protiúderů a k financování kouzel (aspoň spokojka do útoků).

Šetřete i kola, pokud to jde, na vhodnou situaci v rámci protiúderu po pádu SD.

19. 5. 2019 20:41

Komentář ke 20. dni (dlouhý, ale výživný a napínavý, jako komiks) – Zoufalé bitvy po celé galaxii, zhroucení území vládců soustavy Stakary a karelosos. Replikátoři používají ovládnutou technologii vládců soustav proti nim samým.

Replikátoři (poslové) ovládají již mnoho lodí vládců soustav, jejichž kovy postupně konzumují a jejich techniku ovládnou přes řídící místnost či strojovnu mateřské lodě. Mnohé ze ztracených mateřských lodí vládců tak nebylo v bitvách zničeno, ale paradoxně je replikátoři využívají dál poté, co ovládnout systémy lodě a poté, co vyhladí do posledního veškerou živou posádku na lodi.

Podobný osud tak potkal vládce soustavy Stakaryho a Karelosose. Karelosos ztratil veškeré území i flotilu (má 0 zemí) po boji s replikátorem Darkelf 4, ale sám o sobě probíhající válku prozatím přežil (skrývá se jako uprchlík na planetě Klášter Lin pod krycím jménem hrdina Forest). Přijal zde azyl v silně chráněné pevnosti u Lorda Likvidatora.

Naopak Stakary padl úplně. Poté, co zemřel na své poslední mateřské lodi (viz video níže), se zbytek jeho území rozpadl do chaosu a nevíry a replikátoři zbytek jeho území hravě dobyli (odlogl a prázdné neutrálky požrali poslové).

Zde Vám poskytuji ukázku ze smrti vládce soustavy Stakaryho. Je to také názorná ukázka toho, jak umírají síly vládců po celé galaxii:
Stakary připravil mateřskou loď třídy Hatak do války a vydal se bojovat. Bohužel v nákladu jeho lodi byl ukrytý replikátor a potají ve skladu se začal replikovat až počet replikátorů narůstal exponenciálně (to zvládnou do 9 hodin, pokud nejsou pozorováni). Na lodích vládců je teď prořídlá posádka a Stakaryho jaffské hlídky tak replikátory na lodi dlouho neodhalily.

Důstojník v řídící místnosti po 9 hodinách letu hyperprostorem náhle oznámil svému Bohu Stakarymu: „Můj pane, vnitřní senzory neodpovídají.“ (replikátoři nejprve vyřadí vnitřní senzory lodě, aby nemohli být odhaleni) Pokračoval: „Systémy selhávají můj pane.“ (náhle loď vyletěla z hyperprostoru, neboť přestaly fungovat nadsvětelné motory a loď se tak již nemohla dostat do místa bitvy) Stakary: „Jaffa Krý! Okamžitě zkontrolujte strojovnu lodi.“ Po 5 minutách se ozvala hlídka ze strojovny: „Můj pane, strojovnu ovládají replikátoři z planety Aratha Tlustá 1 a Darkelf 4.“ Stakary: „Jako moc?   “ Hlídka: „To nevím můj pane.“ Stakary: „Zničte je!“ Hlídka: „To nejde můj pane, je jich příliš mnoho a nás příliš málo, musíme … (krrrrrrrrr)“. Náhle bylo přerušeno spojení. Replikátoři již ovládli vnitřní systémy lodě, a tak neumožňují ani komunikaci posádky.
Stakary v řídící místnosti: „Jaffa krý! Okamžitě musíme opustit loď.“ Jen co vyšel na chodbu, uviděl, jak se replikátoři blíží i k řídící místnosti a není úniku ani transportními kruhy ve vedlejší místnosti. „Krý ha! (střílejte) Zbývající bojovníci pálili neúčinnými zbraněmi do replikátorů a Stakary se zavřel v řídící místnosti a vytvořil kolem sebe ochranný osobní energetický štít. Věděl, že již není úniku, zatímco poslouchal za zavřenými dveřmi řídící místnosti sténání bolestivě umírajících Jaffů. Jakmile se replikátoři k bojovníkům dostanou, povraždí je svou kyselinou a kusadly ostrými jako břitva. Doufal ale, že jeho loď přistane na jeho planetě a že unikne nějak z lodi, až se replikátoři vydají konzumovat i jeho doly a hlavní město.

Mezitím se zbytek posádky snažil dostat ze Stakaryho lodi pryč a zničit nějak i loď (bohužel i se Stakarym), aby nepadla do rukou replikátorů. To se nakonec povedlo.
Zatímco 1 bojovník šel připravit do hangárů k úniku nákladní loď a otevřel vrata hangáru, 3 další bojovníci se vydali do strojovny zničit energetické krystaly podsvětelného brzdícího pohonu. Replikátoři opět poslali loď do hyperprostoru 100x větší rychlostí, než jakou umí létat zaostalí vládcové soustavy, aby se dostali ke Stakaryho planetě a zkonzumovali ji. Ale po vystoupení z hyperprostoru u Stakaryho planety nebudou moct bez podsvětelných brzd zastavit a narazí přímo do Stakaryho planety, pokud se mise zničení brzd přeživším bojovníkům podaří. Byla to riskantní mise.

Ve videu níže vidíme v čase 1:00 obrovský stroj z tisíců replikátorů, kteří ovládají strojovnu a řídí hyperpohon. 1:15 bojovník zapíná nákladní loď k úniku. 2:10 pyramidová mateřská loď Hatak vylétá z hyperprostoru a bojovník ničí krystaly podsvětelných brz. Od této chvíle je loď předurčena k nárazu do planety – tím sice zemře Stakary, ale planeta nebude replikátory ovládnuta (bude z ní neutrálka). Náhle se replikátoři všude ve strojovně vyrojí jak mravenci. 4:05 – tým přeživších bojovníků se snaží odletět z lodi, než spadnou na planetu společně s ní, ale replikátoři ovládající systémy lodi se tomu snaží zabránit tím, že opětovně zavírají vrata hangárů. Nákladní loď to jako zázrakem stihne. 4:30 – Stakary chráněný osobním štítem před replikátorů chápe, že loď se řítí na povrch planety, ví, že zemře a řve hrůzou.

Tak padl Stakary!

Vzdělávací video: Tak zemřel Stakary

15. 5. 2019 10:54

S napětím sleduji R1, zbývají 4 dny do 20. odměňovacího dne a SD letí!

S velkým zájmem, nejen já, sleduji krásný a marný boj o přežití v rasovce R1 proti obrovské přesile poslů. Jsem potěšen, že jsem rasovku nastavil tak akorát, možná dokonce i hráče podcenil (původně jsem měl ve scénáři první odměnovací den až 22!), protože ohromný počet 26 hráčů stále žije!

Drtivá většina se opravdu dostane do 20. dne, o tom již není pochyb. Hráči čekali a šetřili kola na to, až Poslové hodí hloupě Soudné dny. A dnes, 16. den, řekl bych s lehkým zpožděním, se tak stalo! Dark Elf 4 hodil dnes dva Soudné dny! A teď se hráči zkusí nadechnout a zaútočit...

No, na jejich vítězství bych si nevsadil, ale motivace +100 000 zkušeností pro hery možná hráče namotivuje k životním výkonům. Velitel Infernal Counsellor se činní, Killerbean III. za trpaslíky s 11 zeměmi vede tabulku hráčů, Pedro se vrati... za elfy si s 9 zeměmi nevede vůbec špatně.

Zkrátka, hezký věk... no, a který hráč přežije nejdéle?    Nechme se překvapit!

Znáte sesterskou hru Dark Elfa - Pána Hradu?   
Již 10 let běží moje druhá hra, které věnuji hodně času. Je to budovatelská a RPG webová hra, kde se nehraje na herní kola, ale bojuje se v reálném čase. Herní věk trvá 80-100 dní, a cvičíte si svého hrdinu (válečník/válečnice, čaroděj, elfka).

Zde je hezké motivační video slavného klanu Slzy Chaosu, kde je zrychlená ukázka bitev a dobývání hradů.

Pokud chcete, zkuste ji a napište mi na Lord Pletron.


Odkaz na hru: www.PanHradu.cz

 1. Ano, hru jsem viděl a zkoušel

  Hlasů: 73 (65%)
 2. Ano, o hře vím, ale nezkoušel jsem ji

  Hlasů: 31 (27%)
 3. Ne, o hře nevím

  Hlasů: 6 (5%)
 4. Ne, o hře nevím, zkusím

  Hlasů: 2 (1%)
Hlasovalo hráčů: 112