Pozorovatel 1 - jsi přihlášen, liga 1, herní den 5

Svrhnutí Dark Elfa: cílem této ligy je v sedmi zemích postavit sedm největších magických věží, poté založit kult a vyzvat ostatní vládce, aby ho podpořili. Má-li kult podporu 151 zemí, otevře se vojsku cesta do země Dark Elfa a silnější zvítězí...

Odměňování hráčů

V této lize se hraje o 70,2
Vítěz získá odměnu: 21,1
Hráči si rozdělí za země: 49,1

Dnešní cena za 1 zem: 0,12
Cena všech tvých zemí: 0
Vstup do hry
Komentáře k lize 1

22. 1. 2019 00:02

Vylosování tří artefaktů (náhodný dárek) ve VIP lize 1 je tu!


Artefakt Dárek - překvapení získává hráč F´lar na hrdinu Paegasus

Artefakt Dárek - překvapení získává hráč Rankin na hrdinu Juglans Regia

Artefakt Dárek - překvapení získává hráč petass na hrdinu Dr. Kobikus


Gratulujeme výhercům! Další věk budeme opět 5. den losovat, bude-li v té době v lize alespoň 20 hráčů.

21. 1. 2019 16:18

Krásné pondělní odpoledne vám všem, krásné pondělní odpoledne v elitní top DE lize, "jedničce".

Neexistuje hezčí den v týdnu, než pondělí. Pomyslel si pravděpodobně jenom farář v zákristii a šel si chystat kázání na neděli. Pro vás ostatní je tady pro zpříjemnění dne komentář! No a pokud komentáře nečtete, tak se běžte podívat aspoň na ligové fórum, kde Djerun zase jednou něco napsal... a kde se v tuhle chvíli rozhoduje o budoucnosti této ligy. Je tu skutečně naděje, že budeme mít ligu plnou vitamínů, železa a dalších stopových prvků!
Krvavé zelí pro pět aliancí, to tady už dlouho nebylo!*)* Krvavé zelí pro pět aliancí!
*)*


Všichni očekáváme drsné souboje a velkolepou podívanou, tak doufám, že se všichni necháte strhnout vůní nakládaného zelí s příměsí čerstvé krve.


No nicméně nebudu předbíhat rozřešení mezialiančních dohod, byť ze zákulisních (v době, kdy čtete tento komentář už možná i veřejných) informací jsem byl až překvapen, kolik lidí v lize je pro krvavé zelí, a podíváme se na stručné rozřešení včerejších zajímavých soubojů a upozorním vás na první možné oběti kruté vřavy.

No a musíme opět začít od Almira a zase do toho zamíchám trochu čísel:
Almir dnes +4 země, jeho sousedé, kteří jsou s ním ve válce dnes +/-0... šetřete ty kola, šetřte... jinak dopadnete jako sedláci u Chlumce, nebo Stínová nevláda u Almira.

Na druhé straně mapy, kde došlo na souboj trojtahů ratafaka a Mr. 666 se nakonec nic moc nestalo... takhle nudný vývoj bych pánové čekal u dvou trpaslíků...

Dalším zklamáním je pak pro mě to, že Sun Wu neubránil útok člověka bez trojtahu, byť to měl ztížené tím, že petass vytáhl pro nekromanta fakt nepříjemného hera... Jestli jsem tě skutečně znervóznil prostřednictvím minulého komentáře... Nemáš logovat jedničku, kde se prostě hraje pod tlakem! (kecám, doufám, že jste si to hlavně přišli všichni užít, jak je dneska populární všude říkat)

Přesto tu už teď máme lidi, kteří, pokud se nevyžívají ve vlastním utrpení, si to tu ... neužívají. Budiž toto pro ně takovou cenou útěchy, aby mohli z této ligy odejít se ctí a pocitem, že zanechali alespoň nějakou stopu.

Danius zanechal stopu, že se jako skurut rozhodl bránit dalšího skuruta a ještě k tomu nekromanta. Po delší době si myslím, že někdo dokázal hráče Kruhu něčím skutečně překvapit. Běžně stačí na skuruta poslat Povodeň, Děs obyvatelstva, a 2 zbrojnoše a máte zemku k dobru...


Extra světlou budoucnost nevidím ani v prací v tunelu zaprášené dlani skřeta F´lara. Na výletě mezi členy aliance Výletová nemá chvíli oddechu ani na svačinu od mámy, jak se musí otáčet a odrážet útoky v totálním obležení.


No a když mluvíme o totálním obležení... Rebel je v Zemi Draka v ohrožení (pokud počítáme i VP) od 5 hráčů Kruhu, k tomu sousedí s člověkem z ratafakovi ali a výčet jeho sousedů bude kompletní až po vyřčení krutopřísného jména hráče krutoprisnak. Podle tvaru jeho území to vypadá, jako kdyby hledal tmu na konci "tunelu" Světla. Jestli mu ovšem Temný erb ratafakovi ali přinese vysvobození... Pokud dojde na krvavé zelí, rozhodně to tak nebude...
Na závěr si položím OTÁZKU, která vás všechny ZAJÍMÁ: Jaké je v lize počasí?   
Odmítám odpovídat!!! Proti všem zvyklostem mého komentáře jsem tuto informaci neuvedl hned ze začátku komentáře a sem se ta informace už nehodí.
Přesto si dovolím malou odchylku od zažitého schématu. Slunce svítí, zlato snad roste na stromech, s manou to sice tak jednoduché není, ale trh s realitami je stále pro koncového zákazníka velice příznivý... 150-90-100


Ent Kyslík

nejlepší komentátor "jedničky" za poslední rok
a také jediný komentátor "jedničky" za poslední rok

20. 1. 2019 17:02

Krásné odpoledne vám všem, krásné odpoledne v elitní top DE lize, "jedničce".

Podle skutečně spontánních projevů radosti z komentáře na ligovém fóru vidím, jak rádi jste, že mě tady máte. Aspoň ty, Djerune, si mohl něco napsat...


No, když už vám nedělá radost komentář, určitě vám udělá radost počasí 150-110-100. Tedy pokud tuto ligu hrajete, pokud jste jen náhodný pozorovatel, musíte "radost" hledat dál...

Máme 3. den a 5 (skoro) kompletních aliancí, takže nás pravděpodobně čeká nespoutaná válečná vřava kam jen se na mapě podíváte. Přesto, že jsem si předsevzal, že nebudu komentovat války a míry na mapě, dokud skutečně 4. den neuvidím, kdo s kým válčí... Tak se v následujícím odstavci na základě mých dojmů a zákulisních informací z tajných zdrojů podíváme na to, kde dnes očekávám zajímavé souboje a kde se již dnes může rozhodnout o 1. vítězích a poražených tohoto věku.


Zkusíme to dnes vzít abecedně, takže začneme od Almira:
Na rozhraní Země Draka a Země TE stojí Almir jako osamělý voják v poušti proti dvoum skurutům, skřetovi, barbarovi a elfovi... Pakliže má alespoň nějaký pud sebezáchovy, uzavře dnes mír s HUHUHUem. Dál se ale dá očekávat, že se bude hrát podle pro Almira starého známého vzorce "všichni proti Kruhu". Skřeta na deseti zemkách ani elfa by se nebála ani osamělá čtyřletá holčička v poušti (zatímco její rodiče by se měli bát sociálky, Barnevernet na ně!!!), ale skuruti a barbaři umí třetí den kousat zhruba podobně, jako to umí člověk s trojtahem. Jinými slovy, určitě doporučuji sledovat, jak si Almir poradí se svými 24 koly a 4 nepřáteli.

Další souboj, na který jsem já osobně velmi zvědavý, pokud na něj tedy dojde... je na západě Říše barbarů. Můžou tady proti sobě stát dva lidé s trojtahem, ratafak vs Mr. 666. Vůbec situaci na jejich hranici bude zajímavé sledovat za dvou důvodů. Pokud dojde na boj, tak to bude pověstný "mirror match" (zrcadlový zápas - přeloženo službou Bing), na kterém se krásně dají hodnotit kvality jednotlivých hráčů. Pokud dojde na mír, bude zbytek ligy vědět, že Pretoriáni Temnot nebudou plnohodnotnou 5. aliancí, ale spíše bonusovými členy ratafakovi ali a ta se rázem stane největším favoritem na vítězství.

Poslední konkrétní hráč, kterého mimojiné znervózním prostřednictvím tohoto komentáře, je nekromant Sun Wu. Opět... pokud nedojde na míry, tak jsem zvědavý, jak si nekro s 24 koly poradí s člověkem s 8 koly (sic!), elfem a TEčkem. Nicméně se přiznám, že bych skoro chtěl být v jeho kůži (pardon, kostře). Protože co na první pohled může vypadat jako bezvýchodná situace osobně hodnotím jako situaci velmi příznivou a pokud víte, jaký je Sun Wu nekří specialista... Těším se na jeho představení!


Nehledě na to, jestli máte nebo nemáte rádi čísla... Jestli máte rádi guláš, doporučuji Zemi Draka nebo Pouště... Tahle místa jsou jednoznačně nejednoznačná. Čekám, co nečekaného udělají v Drakovi neutrálové a jsem napjatý, jak napjaté vztahy budou mezi hráči čtyř různých aliancí v Poušti.Na závěr si položím OTÁZKU, která vás všechny ZAJÍMÁ: Kdy bude další komentář?   
Odmítám odpovídat!!! Nechci se k ničemu zavazovat, abyste mi to pak nemohli vyčítat.
Přesto si dovolím malý tip. Rád bych zítra stručně zhodnotil, kdo s kým teda míruje a kdo s kým k radosti všech přihlížejících válčí.Ent Kyslík

nejlepší komentátor "jedničky" za poslední rok
a také jediný komentátor "jedničky" za poslední rok

ZVOL TERMÍN SRAZU V PRAZE

Kdy dáme sraz v únoru?    Navrhuji dva termíny:

p.s. mě osobně se hodí o hodně víc 23. LP.

  1. Chci sraz v sobotu 9. února

    Hlasů: 26 (45%)
  2. Chci sraz v sobotu 23. února

    Hlasů: 31 (54%)
Hlasovalo hráčů: 57