g < > w u d - k f e z s a*www.darkelf.cz*Dark Elf*/a 1 2 3 4 5 6 7 8
Selection of league:    
:) :! 8) | 8- 8| ) :P 8x 8O :/ :( :+ :O :X :p :d r t v q
kbelik  7/15
2Cm
Swag Ondrej Bank
10.2. 12:02:28
KARAMBA : je spravny ze s nama nechces nic mit, aspon muzes svoji rudou myslenku sirit i v jinych ligach, ale pozor soudruhu, farmeni a komunismus moc nejdou k sobe (https://cs.m.wikipedia.org/wiki/Hladomor_na_Ukrajině)
Cest praci
John Keats  8/15
2Cm
Swag Ondrej Bank
10.2. 11:37:50
KARAMBA : ale prosím kdo tu farmaří?    Všichni od třetího dne bojujeme a já mám od prvního přepočtu v útocích nespa. S mysteriarchama se tu rubeme poctivě třetí věk. Ty bojuješ jenom se mnou jen poslední 3 dny, potom co ani nemám moc zdroje se bránit, ale jsem to asi ja kdo tu farmaří. Vrátit zemky hráči nově vzniklé aliance která výhradně válčí s aliancí tvojí pod požehnáním je docela sebevražda, nemyslíš?    Možná proto, že taky chceme vyhrát se nám to úplně nehodí a pokud nebyl porušen kodex tak k reparaci prostě nárok není a byla by to přenechávka, což v rozporu s kodexem je.

Nevím jestli jsi komunista když tak horlivě trváš na tom, aby bylo v lize všechno a všichni vyrovnaný, tak prosím omluvte brečení nás farmářů, kteří od začátku věku uzavřeli asi tak jeden mír, *:(*

Měj se pěkně soudruhu *)*
KARAMBA  2/15
2Cm
Herní
9.2. 20:17:07
Mormys :
Problém není až v tom, že ty zemky nechceš vrátit problém je v tom, že napíšeš, že by jsi je vlástně vrátil chtěl, že tě to mrzí, ale že nemůžeš. (Přitom můžeš, ale nechceš)
Takže tímto ze sebe děláš toho největší *t* v této lize.
Nemáš ani kule na to to napsat napřímo.

Já mám uklizeno, chci i zahrát a dělám vše pro to aby bylo kde a s kým, dělalo se to odjakživa a dělat bude pořád. Některá ali ocení, že si vítězství může vybojovat, FARMÁŘI BREČÍ a kopou okolo sebe jak je to nefér.
Prasárna je pokud se spojí 2 aliance proti 1 pokud jsou cca stejně silné, to tu ani zdaleka nehrozilo, jak píše Glavais.
Ne s Váma nechci po tomhle věku mít nic společného *8)*
Glaivas  5/15
2Cm
Herní
8.2. 17:00:09
Mormys : John Keats : No, váš přístup mě sice mrzí, ale bohužel nepřekvapuje. To mi sice hřeje srdce že si mého přístupu vážíte, ale co je mi to platný... za dobrotu na žebrotu, jak se říká.

Já do toho nechci zatahovat RS a nemám čas to tu zdlouhavě řešit, ale příjde mi že v této situaci by vrácení těch zemí bylo více ve stylu reparace nežli takového přenechávání který kodex má v úmyslu zakázat, tj. tajné taktizování proti 3. straně. Myslím že Mysteriachové by tohle pochopili kdyby se jim to vysvětlilo...

Nicméně je mi jasný že vás už asi nepřesvědčím jinak, tak se chci jen zeptat co míníte s mým zajatým hrdinou, což je další výsledek tohoto nedorozumění. Vrátíte mi ho na konci věku, nebo se budete vymlouvat že se nikde v kodexu nepíše že se hrdina musí vrátit?   

Jinak já nečetl celou tu telenovelu dole, ale příjde mi docela vtipné jak nám stále nabízíte celoaliační mír do konce věku a brečíte tu jak jsme se proti vám všichni spojili, když máte více zemí jak všichni ostatní dohromady a vaše vízězství je téměř zaručeno...
System message
8.2. 16:26:17
Zítra začíná Rm: Hobiti a Trpaslíci proti Elfům s Elfy

Zítra (sobota) začne rasovka, kterou vymyslel i s počasím Mr. Nobody.
Zaujala mě, tak si ji zkusíme.
Ceny pro vítěze

Osm artefaktů ze setu Mág/Nekromant (nebo 3000 zkušeností) pro hrdiny - ti musí hrát v lize (což se často neděje)!


Týmy

Tým 1: Hobiti 100% (oblasti: Země TE + Říše Nekromantů)
Tým 1: Trpaslíci 100% (oblasti: Země TE + Říše Nekromantů)
Tým 2: Enti 100% (oblasti: Pouštní Království + Ostrovní Království)
Tým 2: Elfové 100% (oblasti: Pouštní Království + Ostrovní Království)


Počasí je: 60-100-120

Tak přátelé, na jakou stranu se přidáte?    Komu pomůžete?    To záleží jen na vás v této výjimečné bitvě za železný klíč!
Mormys  6/15
2Cm
Swag Ondrej Bank
8.2. 14:37:35
KARAMBA : Ty rozhodně žádný moralista být nemůžeš. Já ty země nezískal v rozporu se smlouvou (válka byla řádně vyhlášená), tedy na reparace dle kodexu není nárok. Zde stačí trocha inteligence pochopit, co je tím odstavcem myšleno.

NEZKOUŠEJ mi tu podsouvat, že jsem úmyslně chtěl svým dotazem Glaivase zmást.

Sám si ukliď před svým prahem a trochu se zamysli nad svým uvažováním svého osvícenského vyrovnávání věku ... až začnete vyhrávat, budete zase hrdinně bojovat po našem boku proti utiskovatelům Mysteriarchům a bít se do prsou, jak jste skvělí vyrovnávači věku ?   ?   ?    *:)*
KARAMBA  2/15
2Cm
Herní
8.2. 14:13:36
Tak a teď jsem zvědav jak to dopadne, ale odkazování v tomto případě na KODEX je chujovina *8)*

Kodex říká toto:
§3
e) úmyslné předem dohodnuté přenechání vlastních zemí jiným vládcům. Výjimkou jsou reparace, tedy navrácení zemí získaných v rozporu s platnými smlouvami.

Takže kokex vůbec nezakazuje vrácení zemek v rámci reparací a je to jen na domluvě mezi hráčema, RS to vůbec řešit nemusí. (Ta to řeší až když se hráči nedomluví.)

1) Varianta zemky se vrátí s požehem a jede se dál. (taková klasika).

2) Zemky nevrátí s ohledem na to, že dle smlouvy mohla být válka a úmyslně se snažil Glaivasa zmást aby na něj neútočil a nekouzlil, proto mu vznesl zákeřný dotaz a nečekal na jeho odpověď. (Pokud by se to stalo mě a odpověď bych nedostal, tak bych si pročetl uzavřenou smlouvu a rozhodl se podle ní, ALE KAŽDOPÁDNĚ BYCH SMAZAL TU POŠTU GLAVAISOVI O TOM KDY SE MŮŽE ÚTOČIT, ABY NEMOHLO DOJÍT K NEDOROZUMNĚNÍ).

Jelikož je tu liga plná moralistů o tom co je správné a co není tak jsem zvědav jestli naplnění dojde dle kodexu a nebo z hlediska herní morálky.
Mormys  6/15
2Cm
Swag Ondrej Bank
8.2. 13:30:58
Abych to tu uvedl komplet, aby nevznikaly zbytečné řeči a nařčení:

Glaivas mi mír s 28h výpovědí vypověděl 19:59:46 předevčírem. Já si to blbě spočítal, proto jsem se ho včera ráno ptal, kdy je vlastně možné útočit. Záměr nebyl, aby neútočil, ale abych si potvrdil, kdy já mohu útok poslat. Pak mi došlo, že to vypověděl doslova pár sekund před tím správným časem a válka nastala před půlnocí včera.

Bohužel jsem u toho nevydržel čekat na odpověď (ta přišla včera ve 23:54:56) a vzhledem k tomu, že válka byla platná, pár útoků jsem poslal. Stalo se, mrzí mě to a Glaivasova přístupu s neútočením kvůli mému dotazu si velice vážím. Nicméně vrátit země, jak píše John Keats nemohu. Jednalo by se o porušení Kodexu DE, kde je takovéto přenechání zemí zakázáno. Což se obávám, a myslím, že oprávněně, že by to proti mě mohla opozice lehce a oprávněně použít.
John Keats  8/15
2Cm
Swag Ondrej Bank
8.2. 11:48:08
Kodex Darkelfa přenechání zemí zakazuje, pokud se nejedn o reparace nařízené radou starších, pokud se nepletu. Toto jednání by tedy bylo porušením kodexu stejně jako třeba vypovězení míru, pokud se nepletu, situace se zamotala a došlo k nedorozumění. Takže pokud se cítíš poškozen tak se asi obrať na RS, jelikož jen ona může dát k přenechávce souhlas *8-*
Glaivas  5/15
2Cm
Herní
8.2. 0:18:40
Tak hoši jak to teď vyřešít... já předevčírem Mormysovi vypověděl mír, sice včas že se mělo útočit včera, ale Mormys mi napsal do pošty že to bere tak že se má útočit až dnes a hledal potvrzení. Já jsem se bohužel ukázal až pozdě a nebyla možnost mu včas odpovědět. Zkoušel jsem i Haralda, který byl zrovna online, ale zprávu nepřečetl. Takže jsem předpokládal, z dobré vůle, že Mormys si myslí že útočíme až dnes a tak jsem neposílal útoky ani kouzla, a ani jsem nebránil. Jenže se teď dívám na hlášení a Mormys přece jen poslal tři útoky... Asi je to moje blbost ale jestli si u vás můžu vyžádat protilaskavost, navrhuji ať mi ty země dnes vrátí a válčit můžem od zítřka. *8)*

space-saving skin decorative skin